MENU ↓
powróć na start

Spływ Kajakowy dla "Domu Marzeń w Gdyni • 2.06.2019

2 czerwca 2019 roku odbył się nasz pierwszy event realizowany dla Gdyńskiej Fundacji "Dom Marzeń" realizowany wraz z Centrum Integracja w Gdyni w ramach projektu "My samodzielni".

Landroverem po szlaku piastowskim - relacja • 23-27.10.2019

To, co landrowerowe niestety szybko się kończy. Za nami intensywny weekend z landrowerami szlakiem piastowskim po Wielkopolsce. Wyjazd odbyła się w dniach 24-27 października i wzięły w nim udział 22 osoby ze strony Fundacji, w tym 18 osób z niepełnosprawnością, oraz niezliczona jak zwykle ekipa landrowerowców.

Nurkowi odkrywcy vol 2. - Relacja • 05-08.09.2019

W dniach 5-8 września odbył się kolejny wyjazd Fundacji "Nurkowi odkrywcy czyli Nurkowanie bez Granic vol. 2". Tym razem nurkowaliśmy na jeziorze Kłodno w Chmielnie, a w wyjeździe wzięło udział 12 osób, w tym 10 osób z niepełnosprawnościami.

Rowerowe GreenVelo vol.2 - relacja • 19-24.05.2019

Wyjazd Rowerowe Greenvelo vol.2 już za nami. W dniach 19-24 maja pokonaliśmy trasę o długości blisko 130 km z Kętrzyna przez Srokowo, Węgorzewo, Pastwiska, Barciany, Korsze, z finałem w Filipówce pod Kętrzynem. W wyjeździe wzięło udział łącznie 18 osób, w tym 11 osób z niepełnosprawnością. Ostatniego dnia pokonaliśmy rekordowy dla wielu dystans 48 kilometrów. Było słońce, były bunkry, było faaaajnie:) Dziękujemy i już planujemy kolejny kawałek Greenvelo na za rok!

Majowa Ukraina 2019 - relacja • 26.04 - 4.05.2019

Majówkowy wyjazd na Ukrainę do Jędrykowej Sadyby już za nami. To już druga ukraińska przygoda w górskiej chacie, w ukraińskich Gorganach. Tak jak w zeszłym roku dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej z Fundacją Jędrykowej Sadyby ogłosiliśmy konkurs, w którym wyłoniliśmy jedną osobę z niepełnosprawnością, która spędziła początek maja w górskiej chacie wraz z kilkunastoma osobami, w tym przedstawicielami Fundacji Podróże bez Granic oraz kilkorgiem fundacyjnych przyjaciół. Poniżej krótka relacja z naszej przygody.

Rowerowa Odyseja Dobroci • 24.03.2019

Po 13 dniach na rowerze i przejechaniu ponad 2106 kilometrów z Niemiec przez Czechy do Polski - do Gdyni, Tomek Boryński, miłośnik rowerów, zakończył swój autorski projekt charytatywny Rowerową Odyseję Dobroci, czyli podróż i zbiórkę środków finansowych, dzięki którym rowerzyści z niepełnosprawnościami mogli wziąć udział w drugiej edycji rowerowego rajdu Fundacji Podróże bez Granic po szlaku GreenVelo.

BERLIN bez Granic! • 8-13.10.2018

Berlin zdobyty! w dniach 8-13 października odbył się nasz kolejny zagraniczny wyjazd. Tym razem grupą 18 osób (plus niemowlak), w tym 12 osób z niepełnosprawnością odkrywaliśmy uroki, głównie wschodniej (!) części miasta, ale zobaczyliśmy też Tropikalną Wyspę/Poczdam i Muzeum Techniki, w zależności kto co chciał najbardziej:) Relacja już wkrótce!

Nurkowanie bez Granic 2018 • 30 sierpień - 02.wrzesień 2018

No i po raz kolejny spróbowaliśmy nurkowania - tym razem w jeziorze, w Chmielnie, w dniach 30 sierpnia - 2 września. Na to doświadczenie zdecydowało się 19 osób, w tym 16 osób z niepełnosprawnością. Wyjazd dofinansowany był ze środków przekazanych przez szkołę językową Early Stage - Angielski dla dzieci.

Słońce, woda, kajakowa przygoda :-) • 07-10 czerwiec 2018

W zeszłym sezonie daliśmy radę na kajakach w zimowej aurze ;-) Na termometrach było 6 stopni, a z nieba sypał grad na zmianę z ulewnym deszczem. Po takiej zaprawie przyszedł czas na lżejsze warunki - tym razem wiosłując wygrzewaliśmy się w promieniach czerwcowego słońca, ale za to zamieniliśmy wygodny nocleg w ośrodku wczasowym na bardziej survivalowe, ale i beztroskie biwakowanie! W namiotach i wiacie biwakowej w ramach kajakowego wypadu chrapało 19 uczestników w tym 16 osób z niepełnosprawnościami.

Rowerowe GreenVelo - relacja • 11-16 maj 2018

II etap szklaku Greenvelo za nami! W dniach 11 - 16 maja, kameralną, bo 14-osobową grupką rowerzystów, w tym 9 rowerzystów z niepełnosprawnością, na trójkołowcach, handbike'ach i innych rowerach pokonaliśmy trasę z Białegostoku do Białowieży, prowadząc przez niezwykle urokliwe tereny lasów, pól oraz bytowania żubrów. Było ciężko, ale było przepięknie, energetycznie i mooocno integracyjnie. Za rok kolejny fragment? Wyjazd dofinansowany był ze środków przekazanych przez szkołę językową Early Stage - Angielski dla dzieci.

Majowa Ukraina 2018 - relacja • 27.04-5.05.2018

Majówkowy wyjazd na Ukrainę do Jędrykowej Sadyby już za nami! Jest to kolejny z naszych "flagowych" wyjazdów, w gronie ekipy fundacji i przyjaciół, landrowerami, w niedostępne lasy i góry Gorganów. W wyjeździe wzięła udział jedna osoba z niepełnosprawnością wyłoniona w drodze konkursu wraz z grupą kilkunastu osób, w tym przedstawicieli Fundacji i naszych niezawodnych przyjaciół. Poniżej krótka relacja z tej przygody.

Kolorowo-Balonowo! - relacja • 21-22 kwiecień 2018

Ale emocje... w dniach 22-23 kwietnia odbył się prawdopodobnie pierwszy grupowy lot balonami osób z niepełnosprawnością! Lecieliśmy grupą 18 osób, w tym 14 osób z niepełnosprawnością nad terenami Narwiańskiego Parku Narodowego. Niezapomniane widoki, lot dwóch balonów z wiatrem, cisza, wolność... chyba nic więcej pisać nie trzeba?! Wszystko to było możliwe dzięki ekipie LatanieBalonem.pl i Early Stage - Angielski dla dzieci - firmie, która sfinansowała ten niesamowity wyjazd.

WESTchnienia i poMRUki zimy - relacja • 15-18 marca 2018

Kolejny landrowerowy wyjazd za nami! W dniach 15-18 marca, dzięki finansowemu wsparciu Szkoły języka angielskiego Early Stage, odkrywaliśmy ziemię lubuską wraz z okolicami Międzyrzecza. Jak każe tradycja wszystkich naszych off-roadowych wyjazdów było nas dużo bo aż 24 osoby z czego 20 osób z niepełnosprawnościami. Jak było? Przeczytajcie sami!

Podróż za 1% :-) z Landklinika.pl i Wheelchairtrip • 24 - 26.11.2017

Gdy zła listopadowa pogoda nie sprzyjała plenerowej aktywności skrzętnie skorzystaliśmy z okazji do gromadzenia energii na zimowe miesiące. Gdzie szukać większej mocy jeśli nie pod maską Land-Rovera oraz u naszych niezłomnych wolontariuszy z Landklinika.pl? :) Takiej okazji nie przepuściło 16 uczestników wyjazdu z czego 14 to osoby z niepełnosprawnościami, które, w dniach 24-26.11 wzięły udział w naszym kolejnym offroadowym evencie.

PRZESTWORZA bez Granic! - relacja • 24-26.08.2017

W dniach 24-26 sierpnia 2017 odbył się nasz ostatni wyjazd aktywizujący w ramach projektu "Mój żywioł: aktywność!". Ostatni, ale też najbardziej ekstremalny bo poświęcony... SKOKOM ZE SPAOCHRONEM w tandemie. Dzięki otwartości Aeroklubu Gdańskiego w Pruszczu skok udało się oddać 20 osobom, w tym 19 osobom z niepełnosprawnością... emocje były ogromne!

NURKOWANIE bez Granic! - relacja • 6-9.07.2017

Pokonywanie barier i walka z ograniczeniami wymagają podejmowania wyzwań, dlatego nurkowanie które już za nami celowo nie odbywało się w modelowych warunkach ciepłych wód z przejrzystą, lazurową wodą. 6-7 lipca 2017 nurkowaliśmy w wodach Zatoki Puckiej! To kolejny wyjazd zrealizowany w ramach projektu "Mój żywioł:aktywność!" dzięki dofinansowaniu z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Otwarcie sezonu w kajakarskim stylu! - relacja • 20-23.04.2017

Start sezonu mieliśmy bez wątpienia z pompą! Wodną pompą ;-) W ramach projektu "Mój żywioł: aktywność!" dzięki finansowaniu z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w dniach 20-23 kwietnia 2017 spływaliśmy kajakami i jednocześnie pływaliśmy wewnątrz kajaków ;-)

Biały żywioł na MONO-SKI - relacja • 9-12.03.2017

W dniach 9-12 marca odbył się nasz pierwszy narciarski wyjazd - "Biały żywioł na MONO-SKI". W wyjeździe wzięło udział 10 osób z niepełnosprawnością, które odkrywać mogły nie tylko tajniki jazdy na dostosowanych do potrzeb osób poruszających się na wózkach Mono-Ski, ale także spróbować jazdy na handbike'ach.

WESTchnienie jesieni, czyli terenowa wyprawa w Land żywiole :) - relacja • 8-11.09.2016

Wrzesień to tradycyjnie czas powrotów. Do pracy, do szkoły, a zatem my trochę przekornie postanowiliśmy zaproponować wyjazd, który z energetyzował nas na cały rok pracy, nauki, aktywności i wyzwań. Wyjazd został zrealizowany w dniach 8-11.09, i wzięło w nim udział 23 osoby, w tym aż 20 uczestników z niepełnosprawnością. Zapraszamy do lektury wrażeń zdobytych w pięknych okolicach województw Lubuskiego i Dolnośląskiego.

Rowerowo-odlotowo! - relacja • 14-17.07.2016

W dniach 14-17 lipca odbył się kolejny wyjazd Fundacji pod nazwą "Rowerowo-odlotowo", w którym wzięło udział 26 osób, w tym 20 osób z niepełnosprawnością. Podczas wyjazdu odkrywaliśmy uroki Elbląga z siodełka rowerów oraz pokładu szybowca!

II Regaty Podróży bez Granic - relacja! • 2-5.06.2016

W dniach 2-5 czerwca odbył się kolejny wyjazd Fundacji Podróże bez Granic - II Regaty Podróży bez Granic! Sportowa rywalizacja to jak się okazało żywioł wielu pasjonatów aktywnego wypoczynku z których składała się grupa 23 uczestników, w tym 21 uczestników z niepełnosprawnością!

Wiosna bez Granic - Ptaszyska 2016 • 15 – 17.04.2016

Pomruk lub jak kto woli klekot silników (w końcu impreza była realizowana pod hasłem Ptaszyska 2016), masa ludzi chętnych do pomocy, dużo błota i jeszcze więcej radości! To wszystko w ramach pierwszej w tym roku wyprawy - offroadowego odkrywania mokradeł, w której wzięła udział 20-osobowa grupa Fundacji w towarzystwie niezliczonej grupy kierowców, ich rodzin i przyjaciół z landliklinika.pl.

Szkolenie i Regaty Żeglarskie • 27-30.08.2015

relacja
Garść pięknych wspomnień z morskiej przygody, czyli drugie spotkanie terenowe w ramach projektu "Dostojne srebro, żywe złoto - aktywni razem!" - czytajcie i wspominajcie z nami! Wyjazd odbył się w dniach 27-30.08 w Rewie i wzięły w nim udział 24 osoby, w tym osoby starsze, z niepełnosprawnoscią i asystenci. W trakcie pływania opiekował się nami Janusz z YK Rewa oraz cały tabun najlepszych na świecie instruktorów-wolontariuszy:)

Spływ kajakowy "Kajaki bez Granic" - relacja • 18-21.06.2015

Zapraszamy do lektury relacji i wrażeń ze spływu kajakowego "Kajaki bez Granic" organizowanego w ramach projektu "Dostojne srebro, żywe złoto - aktywni razem!" Dziękujemy wszystkim uczestnikom i wolontariusze za atmosferę i zaangażowanie!

Żeglujemy bez Granic

- Rejs s/y Zawiszą Czarnym
Wiosną 2015, dzięki uprzejmości Marty Mińko - Atroszko, która przekazała voucher na rejs na rzecz Fundacji, a także Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP, która udostępniła drugie miejsce na rejsie dla asystenta, zrealizowaliśmy konkurs, dzięki któremu osoba z niepełnosprawnością mogła wziąć udział w pełnomorskiej wyprawie żaglowcem s/y Zawisza Czarny w terminie 10-20 sierpnia 2015 na trasie Bergen - Edynburg. Zwyciężczynią konkursu została Mariola Kowacka z Rybnika.

Wilno bez Granic • 15 - 20 kwietnia 2015

Wyprawa Wilno bez Granic już za nami... w Wilnie męczył nasz deszcz i zimno, ale mimo to udało nam się odkryć miasto i stworzyć cudowną atmosferę. W wyprawie wzięło udział w sumie 14 osób w tym 9 osób z niepełnosprawnością. Na wiosnę przyszłego roku zamierzamy zmierzyć się z Wilnem po raz drugi zabierając wszystkich tych, którzy nie załapali się na tegoroczną edycję. Jeśli byłbyś/ byłabyś chętna aby do nas dołączyć - napisz maila na: podroze@podrozebezgranic.pl!

Wiosenny start z wielką mocą (mechaniczną)! • 3 - 6 kwietnia 2014

Z wypiekami na twarzach z emocji, uśmiechami od ucha do ucha, wiatrem we włosach i piachem zakończyliśmy naszą kolejną landrowerową wyprawę, równie udaną, choć jednak zupełnie inną... Tym razem w wyjeździe wzięło udział 20 osób z niepełnosprawnością, tylko 3 asystentów i cała grupa naszych dzielnych kierowców z forum landklinika.pl!

Trójmiejska Parada Mikołajów • 15 grudnia 2013

15.12.2013, do kolorowego orszaku akcji "Mikołaje Trójmiasto 2013" włączyło się ponad tysiąc osób! Zebrane podczas wydarzenia środki przekazane zostały na dofinansowanie 4 szczytnych celów: posiłków dla dzieci, procesu leczenia Pawła Dobrowolskiego, działalności Gdyńskiego Hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań”, a także wyjazdu integracyjno–sportowego dedykowanego osobom z niepełnosprawnością!

Praga bez Granic • 30 października-4 listopada 2013

30 października o godzinie 20 rozpoczęliśmy niezapomnianą wyprawę do Pragi zorganizowaną przez Fundacje Podróże bez Granic. Miejscem spotkania całej ekipy był Dworzec Centralny w Warszawie skąd wyjechaliśmy pociągiem podbić Pragę. Czy się udało przeczytajcie i oceńcie sami!!!

Dzień Uśmiechu • 28 września 2013

dla osób z niepełnosprawnością
Pierwszy w Polsce dzień z adrenaliną dla osób z niepełnosprawnością połączony z piknikiem rodzinnym, mimo zmiennej, deszczowej pogody odbył się 28 września 2013 w Adventure Park Gdynia Kolibki - emocji nie brakowało...

Leśne podchody • 13-15 września 2013

dla zaznania puszczańskiej przygody!
Samochodowa wyprawa 21 osób, w tym 13 osób z niepełnosprawnością w Bory Tucholskie, dzięki której otworzyliśmy niedostępne dla osób z niepełnosprawnością tereny leśne, ale także zaznaliśmy nieco adrenaliny...

Kajaki bez granic 2013 • 21-23 czerwca 2013

Pełnosprawni Kajakarze to pierwsza sportowa wyprawa Fundacji, w której wzieło udział 10 z niepełnosprawnością i 10 asystentów, ratowników oraz wykwalifikowany przewodników. Podczas wyprawy spływaliśmy szlakiem Wdy i Trzebiody, udawadniając iż kajakarstwo jest sportem dostępnym, sprzyja integracji i jest świetną formą rehabilitacji, a także często jedyną okazją do swobodnego i bezpiecznego obcowania z wodą.

Dania bez granic • 1-8 czerwca 2013

Wyprawa 11 osób z niepełnosprawnością, 5 asystentów i coacha do Danii, której celem poza zwiedzaniem było stworzenie podobnego do Rzymskiego przewodnika po Kopenhadze. Podczas podróży sprawdzaliśmy także walory mieszkania w domu (zamiast hotelu), wspólnego gotowania, pomimo związanych z tym wyzwań, a także sesji coachingowych, które pomogły grupie w odkrywaniu własnego potencjału i możliwości...

Rzym bez Granic 2012 • 12-17 listopada 2012

Projekt „Rzym bez Granic” to wyprawa 18 osób w tym 12 z niepełnosprawnością i 6 asystentów, której celem było zwiedzanie miasta i weryfikowanie jego dostępności do potrzeb osób o różnym rodzaju niepełnosprawności, a następnie stworzenie przewodnika, który służył będzie kolejnym zwiedzającym. Pełną relację i przewodnik można pobrać ze strony: podrozebezgranic.pl/rzym-bez-granic-pobierz-przewodnik/

Granicami bez Granic / Z Prądem pod prąd

wyprawy Artura Labuddy
W 2009 i 2012 roku Artur realizował swoje pasje poprzez dwie niesamowite wyprawy – samodzielny przejazd quadem dookoła Polski, wzdłuż samych granic, oraz pięćdziesięcio-dniowy spływ kajakiem przez siedem rzek – San, Wisłę, Brdę, Kanał Bydgoski, Noteć, Wartę i Odrę.