MENU ↓
powróć na start

Choć mogłoby się wydawać, że jesteśmy z różnych światów, połączyła nas pasja czerpania z życia całymi garściami. Tak zaczęły się podróże czy stawianie sobie sportowych wyzwań. W ten sposób powstała też Fundacja. To czy stoisz na nogach, czy siedzisz na wózku okazało się bez znaczenia. Wszyscy kochamy to co robimy i dzięki temu wspólnie realizujemy coraz śmielsze projekty i działania.  

Artur – pasjonat podróży, nurek, sternik, ciężarowiec i quadowiec. Od 22 lat na wózku, w 2010 objechał quadem Polskę, za co otrzymał wyróżnienie Kolosów w kategorii ,,Wyczyn roku”, w 2011 przepłynął Polskę kajakiem, a w 2013 dostał wyróżnienie Miasta Gdyni w konkursie „Gdynia bez Barier”.

Marta – podróżniczka, marzycielka, idealistka, żeglarka. Pomysłodawczyni i autorka portalu turystycznego, a w konsekwencji założycielka Fundacji Podróże bez Granic. Zawodowo zajmuje się reealizacją projektów społecznych, w Fundacji odpowiedzialna za organizację wyjazdów i wszelkie formalności. Kocha wolność, energię, szybkie działania i ten nieco „równoległy” świat, jakim jest świat osób z niepełnosprawnością. Mimo to marzy, aby to poczucie „równoległości” kiedyś się wreszcie zatarło...

Ania – miłośniczka wypraw dużych i małych, najlepiej w doborowym towarzystwie, zapalona kibicka, w młodości próbowała swoich sił w koszykówce, tenisie, hokeju, unihokeju i wspinaczkach górskich. W Fundacji inicjatorka ekstremalnych, weekendowych eventów. Wózek, na którym porusza się od urodzenia nie przeszkadza jej w zdobywaniu szczytów, czy przekraczaniu granic własnych możliwości, jeśli takie gdzieś są...

Grześ – programista, grafik, nasz fundacyjny spec od strony internetowej i DTP, autor większości naszych filmów, najlepszych zdjęć. Poza Fundacją prowadzi własną firmę, a pozazawodowo interesuje go m.in. filozofia, fizyka kwantowa, antropogeografia, zmiany klimatu, kino. "Testujemy" na nim zdolność osób z porażeniem 4-kończynowym (takich jak np. po urazie kręgosłupa szyjnego) do robienia rzeczy "niemożliwych". :) Dotychczas z powodzeniem sprawdzał swoje siły m.in. w nurkowaniu, pływaniu na kajakach i jeździe na quadach.

Benia – pełna energii i pozytywnych wibracji. Uwielbia działać, a szczególnie pomagać i robi to doskonale. Pasjonatka podróży rowerowych, ekstremalnych wypraw w egzotyczne zakątki świata i off-roadu. Wszechstronnie wspiera Fundację w każdym wymiarze naszej pracy, zarówno na etapie planowania oraz podczas wyjazdów i organizacji fundacyjnych wydarzeń.

 

My już wiemy, że podróże, sport, ekstremalne wyprawy uczą samych siebie. Uczą nas pokonywać swoje słabości, walczyć z przeszkodami, ale także zachwycać się światem, cieszyć z kontaktu z innymi i marzyć, aby zobaczyć i poznać więcej. Dotyczy to wszystkich, w tym także, a może przede wszystkim, osoby z niepełnosprawnością. Bo niepełnosprawność nie oznacza, iż trzeba spędzać czas zamkniętym w czterech ścianach, że nie można realizować własnych pasji i marzeń. Jest to na pewno trudniejsze, ale da się. I trzeba! I właśnie, dlatego powstała Fundacja Podróże bez Granic.

Masz pytania, sugestie, pomysł na wyjazd lub event? Skontaktuj się z nami!

Marta Ostrowska - w sprawie wyjazdów zagranicznych: podroze@podrozebezgranic.pl
Ania Urbańska - w sprawie eventów krajowych: ania@podrozebezgranic.pl
Artur Labudda - w sprawie funduszy i wsparcia: artur@podrozebezgranic.pl
Grześ Wojak - w sprawie administracji strony: grzes@podrozebezgranic.pl