MENU ↓
powróć na start

Rowery 2023

Dwa rowerowe kółka, trzy rowerowe kółka, cztery rowerowe kółka. U nas nie ma nudy! Wskakujemy na nasze niepowtarzalne rowery i ruszamy w trasę. Jedź z nami!

Kajaki 2023

Zapraszamy na pierwszy po przerwie wyjazd z Fundacją Podróże Bez Granic- wyprawę kajakową po uroczych, kaszubskich rzekach i jeziorach w dniach 11-14 maja 2023 r. Od teraz możecie się zgłaszać na kajakowy wyjazd.

2022 - nowa rzeczywistość...

Jak już wielu z was zauważyło, od wybuchu pandemii nie realizujemy żadnych fundacyjnych wyjazdów i spotkań. Wiemy, że za nimi tęsknicie. Wiemy, że są one dla was ważne i potrzebne. Wiedzcie, że nam także bardzo brakuje spotkań z Wami! Dla nas powód ciszy był dotąd jednak oczywisty...

Przygody Rysia i Krzysia - seria książek dla dzieci

W 2020 roku, w tych trudnych podróżniczo czasach, gdy realizacja naszych "tradycyjnych", wyjazdowych działań stała się niemożliwa, podjęliśmy działania edukacyjne i wydaliśmy serię 3 książeczek dla dzieci pt. "Przygody Rysia i Krzysia" - książki pokazują małym czytelnikom świat widziany z perspektywy chłopca poruszającego się na wózku i wspierającego go brata. Całkowity dochód ze sprzedaży książeczek wspiera działalność Fundacji. Książki dostępne są na stronie www.rysikrzys.pl.

Gra Miejska dla Domu Marzeń w Gdyni • 19.09.2020

21 września 2020 roku nasza Fundacja zorganizowała i przeprowadziła grę miejską dla podopiecznych Fundacji "Dom Marzeń" z Gdyni w ramach realizowanego przez nich projektu "My samodzielni". Była to już druga wspólna miejska realizowana w centrum Gdyni. Bardzo dziękujemy za udział!

Zawieszony konkurs i działania Fundacji • 14.03.2020

UWAGA! Konkurs na Majową Ukrainę zawieszony! Z przykrością informujemy, iż z powodu panującej pandemii oraz ograniczeń w zakresie przemieszczania się i organizowania zgromadzeń, zawieszamy nasz konkurs i wyjazd na Ukrainę, a także wszelkie dalsze wyjazdy i plany Fundacji do czasu odwołania wprowadzonych zakazów i pełnego bezpieczeństwa w ich realizacji. Życzymy wam zdrowia i #zostańcie w domu!

Majowa Ukraina 2020 - KONKURS • 25.04-02.05.2020

KONKURS, KONKURS, KONKURS! Tradycyjna majowa wyprawa terenówkami w Ukraińską głuszę :) Weź udział w tradycyjnym już majówkowym wyjeździe przyjaciół Fundacji na Ukrainę. Wyjeżdżamy: 25.04-02.05.2020 - przeczytaj uważnie jak taki wyjazd wygląda i pamiętaj - termin zgłoszeń upływa 29 marca 2020!

2020 - PLANY • 6.12.2019

W mikołajkowy poranek znaleźliśmy w naszym wyszorowanym specjalnie na tę okoliczność bucie list od św. Mikołaja wraz z planami Fundacyjnymi na nadchodzący rok - przeczytajcie koniecznie i rezerwujcie terminy w kalendarzach!

Projekt MyRoom - Novotel Gdańsk

Z radością informujemy, iż w wyniku współpracy zainicjowanej przez hotel Novotel Gdańsk Centrum, jeden z pokoi dedykowanych osobom z niepełnosprawnością zyskał nowy wystrój - hasłem przewodnim są oczywiście Podróże bez Granic!

Landroverem po szlaku piastowskim - relacja • 23-27.10.2019

To, co landrowerowe niestety szybko się kończy. Za nami intensywny weekend z landrowerami szlakiem piastowskim po Wielkopolsce. Wyjazd odbyła się w dniach 24-27 października i wzięły w nim udział 22 osoby ze strony Fundacji, w tym 18 osób z niepełnosprawnością, oraz niezliczona jak zwykle ekipa landrowerowców.

Gra Miejska dla Domu Marzeń w Gdyni • 21.09.2019

21 września 2019 roku razem z fundacją Dom Marzeń z Gdyni i Centrum Integracja w Gdyni w ramach projektu "My samodzielni" odbył się kolejny, po tegorocznym wiosennym spływie kajakowym, wspólny event. Tym razem była to gra Miejska realizowana w centrum Gdyni.

Nurkowi odkrywcy vol 2. - Relacja • 05-08.09.2019

W dniach 5-8 września odbył się kolejny wyjazd Fundacji "Nurkowi odkrywcy czyli Nurkowanie bez Granic vol. 2". Tym razem nurkowaliśmy na jeziorze Kłodno w Chmielnie, a w wyjeździe wzięło udział 12 osób, w tym 10 osób z niepełnosprawnościami.

Spływ Kajakowy dla "Domu Marzeń w Gdyni • 2.06.2019

2 czerwca 2019 roku odbył się nasz pierwszy event realizowany dla Gdyńskiej Fundacji "Dom Marzeń" realizowany wraz z Centrum Integracja w Gdyni w ramach projektu "My samodzielni".

Majowa Ukraina 2019 - relacja • 26.04 - 4.05.2019

Majówkowy wyjazd na Ukrainę do Jędrykowej Sadyby już za nami. To już druga ukraińska przygoda w górskiej chacie, w ukraińskich Gorganach. Tak jak w zeszłym roku dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej z Fundacją Jędrykowej Sadyby ogłosiliśmy konkurs, w którym wyłoniliśmy jedną osobę z niepełnosprawnością, która spędziła początek maja w górskiej chacie wraz z kilkunastoma osobami, w tym przedstawicielami Fundacji Podróże bez Granic oraz kilkorgiem fundacyjnych przyjaciół. Poniżej krótka relacja z naszej przygody.

Noclegowo.pl - współpraca!

Z radością informujemy, iż w okresie sierpień - grudzień 2019, Fundację objął swoim wsparciem portal Noclegowo.pl - w tym czasie 1% wartości każdej rezerwacji dokonanej poprzez portal, zasilało także konto Fundacji. Bardzo dziękujemy za wsparcie!

Warsztaty dla Młodzieży • 30.03.2019

W dniu 27 marca, w Centrum Integracja Gdynia, mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztaty rzeczywistości i możliwości osób z niepełnosprawnością dla uczniów z jednej z gdyńskich szkół. Dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział, a Centrum Integracja Gdynia za gościnę!

Podaj Dalej Ciepło • 28.03.2019

W dniu 28 marca odbyło sie uroczyste wręczenie czeków w konkursie Podaj Dalej Ciepło. Nie wygraliśmy, ale byliśmy. I bardzo gratulujemy zwycięzcom! Być w takim towarzystwie, nawet na 4 miejscu, to sama przyjemność:)

Relacja z wyjazdu do Berlina • 26.03.2019

Lepiej późno niż wcale... zapraszamy do lektury niezwykłej relacji autorstwa Karoliny z wyjazdu do Berlina, który odbył się w dniach 8-13 października. Tym razem grupą 18 osób (plus niemowlak), w tym 12 osób z niepełnosprawnością odkrywaliśmy uroki, głównie wschodniej (!) części miasta, ale zobaczyliśmy też Tropikalną Wyspę/Poczdam i Muzeum Techniki, w zależności kto co chciał najbardziej:)

Rowerowa Odyseja Dobroci • 24.03.2019

Po 13 dniach na rowerze i przejechaniu ponad 2106 kilometrów z Niemiec przez Czechy do Polski - do Gdyni, Tomek Boryński, miłośnik rowerów, zakończył swój autorski projekt charytatywny Rowerową Odyseję Dobroci, czyli podróż i zbiórkę środków finansowych, dzięki którym rowerzyści z niepełnosprawnościami mogli wziąć udział w drugiej edycji rowerowego rajdu Fundacji Podróże bez Granic po szlaku GreenVelo.

Majowa Ukraina 2020 - KONKURS • 25.04-02.05.2020

KONKURS, KONKURS, KONKURS! Tradycyjna majowa wyprawa terenówkami w Ukraińską głuszę :) Weź udział w tradycyjnym już majówkowym wyjeździe przyjaciół Fundacji na Ukrainę. Wyjeżdżamy: 25.04-02.05.2020 - przeczytaj uważnie jak taki wyjazd wygląda i pamiętaj - termin zgłoszeń upływa 29 marca 2020!

2019 - PLANY

Przyszedł kolejny rok i znów pytacie o nasze pomysły i plany... no to poczytajcie! :)

2018 - PODSUMOWANIE

Początek każdego roku to czas tworzenia planów... ile nam się z tych planów w ubiegłym roku udało zrealizować? Zobaczcie sami! Wszystkie wyjazdy i eventy odbyły się przede wszystkim dzięki wsparciu otrzymanego od Early Stage - Angielski dla dzieci, w ramach realizowanego przez nią projektu Travel Wonders, a także środkom z przekazanego przez wielu z was 1% podatku dochodowego - DZIĘKUJEMY!

Film, foto i spacer = Miejskie Lekcje Fotografii w Jastarni • 28.10.2018

Fundacja Machina Zmian wraz z Fundacją Podróże bez Granic zrealizowały w niedzielę, 28 października, jednodniową wycieczką do Jastarni organizowaną w ramach cyklu „Miejskie Lekcje Fotografii” - warsztaty fotograficzne i projekcje filmów o tematyce związanej z fotografią. Dzień ten poświęcony był tematyce filmu i fotografii, pomimo chłodu nie zabrakło także czasu na spacer z lokalnym przewodnikiem i dłuuugiej sentymentalnej rozmowy przy rozgrzewającym, pysznym poczęstunku. Dziękujemy za spotkanie!

Zgotujmy integrację – wchodzisz w to? - Relacja • 7.05.2018

7 maja odbyło się kolejne z naszych cyklicznych gdyńskich spotkań ubarwione plenerem i smakołykami pod nazwą "Zgotujmy integrację - wchodzisz w to? Nasz pierwszy jak dotąd piknik na trawie realizowany dzięki gościnności Laboratorium Innowacji Społecznych, był jednocześnie inauguracją kampanii "Wchodzę" organizowaną przez Urząd Miasta Gdyni we współpracy z gdyńskimi organizacjami. Jak było? Przeczytajcie!

Nurkowanie bez Granic 2018 • 30 sierpień - 02.wrzesień 2018

No i po raz kolejny spróbowaliśmy nurkowania - tym razem w jeziorze, w Chmielnie, w dniach 30 sierpnia - 2 września. Na to doświadczenie zdecydowało się 19 osób, w tym 16 osób z niepełnosprawnością. Wyjazd dofinansowany był ze środków przekazanych przez szkołę językową Early Stage - Angielski dla dzieci.

Kolorowo-Balonowo! - relacja • 21-22 kwiecień 2018

Ale emocje... w dniach 22-23 kwietnia odbył się prawdopodobnie pierwszy grupowy lot balonami osób z niepełnosprawnością! Lecieliśmy grupą 18 osób, w tym 14 osób z niepełnosprawnością nad terenami Narwiańskiego Parku Narodowego. Niezapomniane widoki, lot dwóch balonów z wiatrem, cisza, wolność... chyba nic więcej pisać nie trzeba?! Wszystko to było możliwe dzięki ekipie LatanieBalonem.pl i Early Stage - Angielski dla dzieci - firmie, która sfinansowała ten niesamowity wyjazd.

Słońce, woda, kajakowa przygoda :-) • 07-10 czerwiec 2018

W zeszłym sezonie daliśmy radę na kajakach w zimowej aurze ;-) Na termometrach było 6 stopni, a z nieba sypał grad na zmianę z ulewnym deszczem. Po takiej zaprawie przyszedł czas na lżejsze warunki - tym razem wiosłując wygrzewaliśmy się w promieniach czerwcowego słońca, ale za to zamieniliśmy wygodny nocleg w ośrodku wczasowym na bardziej survivalowe, ale i beztroskie biwakowanie! W namiotach i wiacie biwakowej w ramach kajakowego wypadu chrapało 19 uczestników w tym 16 osób z niepełnosprawnościami.

Rowerowe GreenVelo - relacja • 11-16 maj 2018

II etap szklaku Greenvelo za nami! W dniach 11 - 16 maja, kameralną, bo 14-osobową grupką rowerzystów, w tym 9 rowerzystów z niepełnosprawnością, na trójkołowcach, handbike'ach i innych rowerach pokonaliśmy trasę z Białegostoku do Białowieży, prowadząc przez niezwykle urokliwe tereny lasów, pól oraz bytowania żubrów. Było ciężko, ale było przepięknie, energetycznie i mooocno integracyjnie. Za rok kolejny fragment? Wyjazd dofinansowany był ze środków przekazanych przez szkołę językową Early Stage - Angielski dla dzieci.

Majowa Ukraina 2018 - relacja • 27.04-5.05.2018

Majówkowy wyjazd na Ukrainę do Jędrykowej Sadyby już za nami! Jest to kolejny z naszych "flagowych" wyjazdów, w gronie ekipy fundacji i przyjaciół, landrowerami, w niedostępne lasy i góry Gorganów. W wyjeździe wzięła udział jedna osoba z niepełnosprawnością wyłoniona w drodze konkursu wraz z grupą kilkunastu osób, w tym przedstawicieli Fundacji i naszych niezawodnych przyjaciół. Poniżej krótka relacja z tej przygody.

Fundacja laureatem nagrody Gdynia bez Barier

Z dumą informujemy, iż Fundacja Podróże bez Granic została laureatem XIX edycji konkursu Gdynia bez Barier. uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 21 maja w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Gdynia "Gdynia bez Barier" ma na celu wyróżnienie wszystkich instytucji, organizacji i osób prywatnych - autorów pomysłów i udogodnień, pomagających przełamać stereotypy związane z postrzeganiem osób niepełnosprawnych. W konkursie nagradzane są inicjatywy przyczyniające się do likwidacji barier architektonicznych, komunikacyjnych i społecznych, utrudniających życie osobom niepełnosprawnym. Bardzo dziękujemy!

Kolorowo-Balonowo! • 21-22 kwiecień 2018

Ale emocje... w dniach 22-23 kwietnia odbył się prawdopodobnie pierwszy grupowy lot balonami osób z niepełnosprawnością! Lecieliśmy grupą 18 osób, w tym 14 osób z niepełnosprawnością nad terenami Narwiańskiego Parku Narodowego. Niezapomniane widoki, lot dwóch balonów z wiatrem, cisza, wolność... chyba nic więcej pisać nie trzeba?! Wszystko to było możliwe dzięki ekipie LatanieBalonem.pl i Early Stage - Angielski dla dzieci - firmie, która sfinansowała ten niesamowity wyjazd.

Akcja: integracja! Opowieści o Zimowym Pływaniu • 13.04.2018

Serdecznie zapraszamy do udziału kolejnym z cyklu spotkań „Akcja Integracja” pt. Przełomowy 2018 - czyli przełamywanie granic w lodowym stylu. Opowieść o Zimowym Pływaniu. Spotkanie odbędzie się 13.04.2018 w godzinach 17:00 – 19:00 w w Laboratorium Innowacji Społecznych (al. Zwycięstwa 96/98, wejście od strony SKM Redłowo). WSTĘP WOLNY

Jak, skąd, ile? czyli ABC pozyskiwania środków • 19.03.2018

Chcesz dowiedzieć się jakie środki możesz pozyskać z tytułu swojej niepełnosprawności i jak to zrobić? Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Akcja: integracja! pt. Jak, skąd, ile? Czyli ABC pozyskiwania środków na likwidację barier, leczenie, sprzęt i rehabilitację przez osoby z niepełnosprawnościami. Spotkanie odbędzie się 19 marca o godzinie 17.00 - 19.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych (PPNT Gdynia). Wstęp wolny.

Głosuj na fundację Podróże Bez Granic

Głosuj na fundację Podróże Bez Granic w konkursie Akademii Białego Kruka!

Spotkanie z podróżnikiem - Justyną Rogowską • 12.02.2018

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane w ramach cyklu Akcja: integracja! dedykowane osobom z niepełnosprawnością i nie tylko. Tym razem gościem naszego spotkania będzie podróżniczka i żeglarka Justyna Rogowska. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 12 lutego, w godzinach 17.00 - 19.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Akcja: planszówki! • 9.01.2018

Zapraszamy na nasze pierwsze fundacyjne spotkanie w tym roku, które odbędzie się we wtorek, 9 stycznia, w godzinach 17.00 - 19.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych i, zgodnie z waszą decyzją, poświęcone będzie właśnie grom planszowym.

5-te urodziny Fundacji! • 7.12.2017

Tak, tak, istniejemy już 5 lat, a więc przyszedł czas na świętowanie - 7 grudnia odbyły się obchody naszych 5 urodzin i wspólne wspominanie tego co się przez ten czas wydarzyło. Spotkanie odbyło się w Laboratorium Innowacji Społecznych (PPNT Gdynia), zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć, filmu i prezentacji z naszych działań!