MENU ↓
powróć na start
XI edycja mikołajowego święta była jeszcze bardziej niezwykła niż w 10 minionych fantastycznych latach! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - z uwagi na koloryt i niezwykłą różnorodność tegorocznych mikołajów. Oczywiście na starcie parady nie mogło zabraknąć jej pomysłodawców, czyli "Mikołajów na motocyklach", do których poraz pierwszy w tym roku dołączyli miłośnicy biegania, czyli "Mikołaje w tenisówkach", zwolennicy alternatywnych środków transportu, czyli "Mikołaje na rowerach", a także mikołaje z niepełnosprawnością ze swoimi niezwykłymi pomocnikami, czyli pupilami. Najważniejsze było jednak to, że wszystkich mikołajów połączyła szczytna idea wzięcia udziału w imprezie, by pomóc i nieść radość innym!
 
Fundacja Podróże bez Granic, jako współorganizator wydarzenia zaznaczyła swój pierwszy udział w tym radosnym wydarzeniu realizując nowy rewolucyjny pomysł - zorganizowaliśmy kilkudziesięcioosobową grupę "Mikołajów z pupilami", by wspólnie w pięknym zimowym słońcu odbyć kilkudziesięciominutowy spacer ulicami Gdyni i Gdańska, a także, by dzięki uprzejmości SKM Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o ruszyć w trasę pierwszą w historii specjalną mikołajową kolejką SKM.
 
Głównymi uczestnikami naszej grupy byli miłośnicy psów, osoby z niepełnosprawnością no i oczywiście czworonożni pomocnicy świętego Mikołaja ;). Połączyliśmy siły by zbierać fundusze na dofinansowanie wyjazdu integracyjno – sportowego dedykowanego osobom z niepełnosprawnością, prowadzącego do zwiększania ich samodzielności, niezależności życiowej i udziału w  życiu społecznym.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, w szczególnści wolontariuszom, którzy niestrudzenie kwestowali!
 
Wyniki zbiórki zostały opublikowane na stronie www.ngo.pl
 
Mikołajową akcję charytatywną wsparła SKM Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o., zapewniając wszystkim "Mikołajom z Pupilami" nieodpłatny przejazd specjalną Mikołajową kolejką SKM!”