Dużo się słyszy o pięknie nurkowania w lazurowych i przejrzystych wodach ciepłych mórz. Fundacja Podróże bez Granic już w zeszłym roku postanowiła wyjść poza ten schemat. Pamiętacie że w lipcu zeszłego roku odbyliśmy nasze inauguracyjne nurkowanie w Bałtyku? Wiele fantastycznych rzeczy można opowiedzieć o tamtym doświadczeniu, ale na pewno nie, że było  przejrzyście i ciepło. Kto by się tym jednak przejmował?

W tym roku byliśmy konsekwentni w swoich planach i wyzwaniach. W alternatywie do ciepłych południowych mórz wyjechaliśmy nad polskie jezioro, które w naszej opinii swoją malowniczością wcale nie ustępuje najbardziej popularnym kierunkom turystyki nurkowej na świecie!

Na tę nietypową nurkową wyprawę zdecydowało się 19 osób, w tym 16 osób z niepełnosprawnością, co utwierdziło nas  w przekonaniu, że nowe odkrycia cieszą i potrafią być, choć czasem niepozorne, nadspodziewanie atrakcyjne. W Chmielnie przekonaliśmy się, że na terenie naszego kraju jest całe mnóstwo nieodkrytych turystycznych perełek, często mijanych przez wielu z nas, a mimo to zupełnie nieznanych i niedocenianych.

Ośrodek Wypoczynkowy KREFTA. Okazał się dla nas bardzo gościnny i co najważniejsze do bazy nurkowej mieliśmy tylko kilka kroków! Piękne otoczenie, fantastyczna pogoda i jezioro na wyciągnięcie ręki mówiąc wprost "trochę" nas rozleniwiły więc poza nurkowaniem zajęliśmy się głównie leniuchowaniem, podziwianiem widoków, grillowaniem, relaksem i tym co bardzo cenimy i wytrwale realizujemy tworzeniem zgranej, kumpelskiej "paczki" :)

Ale żeby nie wyszło, że było wyłącznie leniwie w programie wyjazdu były oczywiście ważne wyzwania. Na przykład pierwszy w historii Fundacji grupowy przejazd grupy osób z niepełnosprawnościami Pomorską Koleją Metropolitalną, podczas którego przeprowadziliśmy weryfikację poziomu jej dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ten nietypowy egzamin Kolei Metropolitalnej, nie wypadł, na 6 ale na mocną czwórkę z plusem - nie wszystko poszło gładko, ale jak zwykle daliśmy radę!

Dziękujemy za wpólny wyjazd i już czekamy na następne. Do zobaczenia wkrótce!

Wyjazd nurkowy dofinansowany ze środków przekazanych przez szkołę językową Early Stage.