MENU ↓
powróć na start

Zastanawiałaś/eś się kiedyś jaką wartość ma dla Ciebie możliwość swobodnego biegania, pływania, podróżowania? Jak wyglądało, by Twoje życie gdyby spędzanie czasu poza domem na świeżym powietrzu, w lesie, nad jeziorem, w górach, nad morzem lub spotykania z przyjaciółmi okazały się tak trudne do zorganizowania, że niemal nie możliwe? Są wśród nas osoby, dla których właśnie tak jest! Wciąż widać ich wśród nas niewielu – większość nie wychodzi z czterech ścian – będąc pod opieką swoich bliskich lub zamkniętych w specjalnych ośrodkach. Tak nie musi być.

Z takiego przekonania wyrósł projekt Rowerowej Odysei Dobroci, zainicjowany przez Tomka Boryńskiego, który zdecydował się przeprowadzić z Niemiec do ukochanej Gdyni na... rowerze! Chciał jednak, aby jego wysiłek był czymś więcej niż tylko wyczynem podróżniczym, chciał pomóc innym, osobom, które los doświadczył w szczególny sposób i które zmagają się na co dzień z różnymi rodzajami niepełnosprawności, ale także zarażać ich swoją pasją.

Rowerowa pasja, wbrew pozorom, dostępna może być również dla osób z niepełnosprawnością ruchową (hand-bike, trójkołowce, rowery specjalne) i osób niewidomych (tandemy). Organizując w 2018 roku wyjazd "Rowerowe GreenVelo" przekonaliśmy się, jak bardzo potrzebne są takie działania. Siadając na rowerze w Niemczech Tomek postanowił dedykować swój wysiłek na rzecz realizacji marzenia Fundacji Podróże bez Granic. Marzenia, by rajdy rowerowe i wycieczki rowerzystów z niepełnosprawnościami stały się wydarzeniami cyklicznymi. By wesprzeć inicjatywę Tomka na trasie już na terenie Polski towarzyszyli mu inni rowerzyści zarówno pełnosprawni jak i niepełnosprawni.

Realizację projektu można było śledzić na specjalnie stworzonej stronie, a także wspierać poprzez zrzutkę na portalu: https://zrzutka.pl/zfp7je. Relację dokumentującą tę niezwykłą podróż można obejrzeć poniżej.

Dziękujemy Tomowi oraz wszystkim darczyńcom za wsparcie!