MENU ↓
powróć na start

Zaczął się maj, wiosna powoli się rozpędza, a niektórym z nas marzy się jeszcze więcej, czyli pełnia sezonu i piknikowa atmosfera. Wiecie przecież, że do dobrych pomysłów nie trzeba nas przekonywać dwa razy.

Ciepło to dla nas zdecydowanie za mało, plenerowo to już lepiej, ale przydałaby się jeszcze jakaś kropka nad "i", dlatego nie bez satysfakcji  dodaliśmy jeszcze smacznie, zdrowo i to jeszcze w wersji handmade. W ten sposób Akcja: integracja! stała się Akcją: edukacją!

Nasz pierwszy jak dotąd piknik na trawie zrealizowaliśmy samodzielnie - zespołem uczestników - adeptów kulinarnych kierował szef  jednej z restauracji zlokalizowanych na półwyspie Helskim. Jak na pierwszą grę w takim kulinarnym zespole poszło nam naprawcę rewelacyjnie - były przystawki, sałatka, małe danie główne i deser. Wszystko baaaardzo oryginalne i bardzo smaczne. Przy tym okazało się, że wspólne przyżądzanie posiłku może być naprawdę dużą frajdą!

Podczas spotkania nastąpiła także inauguracja projektu „Wchodzę!” realizowanego przez Urząd Miasta Gdyni w partnerstwie z gdyńskimi organizacjami. Przy okazji poznaliliśmy tę nową ideę i harmonogram zaplanowanych działań, a wszystko to na zielonym skwerku przed Laboratorium Innowacji Społecznych u zbiegu al. Zwycięstwa i ul. Stryjskiej. 

Więcej zdjęć z pikniku morzecie zobaczyć na FB - za dokumetację zdjęciową serdecznie dziękujemy Alinie Nowakowskiej, a wszystkim uczestnikom za przybycie i aktywny udział w pikniku!