MENU ↓
powróć na start

Zapraszamy na naszą kolejną wyprawę w tym roku, czyli Gruzja bez Granic. Przed nami trochę, terenowa, trochę górska i trochę egzotyczna podróż z Nomads4x4. Wyprawa - "Wyzwanie" przez wielkie "W" ponieważ kwestie dostosowań są w Gruzji abstrakcją. Teren jest ciężki i wymagający, a co do budynków nikt nie przejmuje się kwestiami "Projektowania Uniwersalnego". Krótko mówiąc, atrakcje gwarantowane! Gwarantowane jest również to, że jeśli podejmiecie wyzwanie poznacie prawdziwe oblicze Gruzji z całym jej kolorytem kulturowym, gościnnością i otwartością mieszkańców i wachlarzem smaków nieznanych turystom komercyjnych biur podróży. Chcemy Wam pokazać Gruzję prawdziwą, z całym jej pięknem i surowością, nie tylko tą z folderów reklamowych.

Jak chcemy to zrobić? Zgodnie z naszymi przekonaniami, że możliwości do "przenoszenia gór" są w ludziach. "Jeśli masz wokół siebie ludzi którzy chcą Ci pomóc to nie ma: Nie da się!" Tymi słowami pokonywanie barier opisała kiedyś jedna z uczestniczek naszej wyprawy i cała nasza ekipa podpisuje się pod nimi! Tym razem naszym wsparciem i przewodnikami będzie zespół Nomads4x4, których niektórzy z Was zapewne znają z naszych off roadowych wypraw.

Będziemy podróżować komfortowymi busami, a naszą bazą wypadowo noclegową będzie siedziba Nomads4x4 w Samtredii. Podobnie jak inne zakątki Gruzji tu również nie możecie spodziewać się dostosowań dla osób z niepełnosprawnością. Jest to obiekt, który w polskich realiach można określić pensjonatem. Będziemy nocować w kilkuosobowych koedukacyjnych pokojach.

Gospodarze już czekają na nas z mnóstwem dobrej energii i chęcią do wspierania uczestników.

Program wyprawy zostanie dostosowany do sił i możliwości grupy, dlatego w tym momencie nie sposób określić, co dokładnie będziemy zwiedzać.

Termin wyjazdu: 26 września – 3 października 2023. Oznacza to że, w Gruzji spędzimy pełne 6 dni.

Grupa: 10 osób wyjeżdzających wspólnie z Fundacją Podróże bez Granic (w tym uczestnicy z niepełnosprawnościami, asystenci i ekipa PBG). W Gruzji dołączą do nas osoby zrekrutowane przez Nomads4x4.

Cena wyjazdu: 2500,00 zł + cena biletu lotniczego (poszukujemy najlepszej oferty, w przypadku gdy cena będzie niższa, koszt wyjazdu zostanie pomniejszony o tę różnicę). Dodatkowo warto mieć kieszonkowe w euro na indywidualne wydatki. 
Powyższa cena dotyczy uczestników z niepełnosprawnością. Cały koszt wyjazdu asystentów osób z niepełnosprawnością, którzy wymagają wsparcia we wszystkich czynnościach dnia pokrywa Fundacja Podróże bez Granic.

O składzie grupy asystentów decyduje zespół Fundacji Podróże bez Granic. Wyjazd z osobistym asystentem nie jest gwarantowany. W pierwszej kolejności na wyjazd akceptowani będą asystenci osób potrzebujących wsparcia we wszystkich czynnościach dnia codziennego. Każdy zakwalifikowany asystent zasila zespół wolontariuszy Fundacji, którzy są wspólnie zobligowani do wspierania całej grupy i wszystkich uczestników wyjazdu.

Cena wyjazdu obejmuje:

  • bilet lotniczy transfer busami z/do lotniska do/z miejsca zakwaterowania,
  • noclegi w Gruzji
  • podróże busami po Gruzji
  • wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji
  • bilety wstępu do odwiedzanych miejsc
  • opieka zespołu Fundacji Podróże bez Granic oraz zespołu Nomads4x4
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC
  • opieka formalna firmy GIFT Centrum Podróży – licencjonowanego organizatora turystyki wpisanego do rejestru organizatorów turystyki woj. Mazowieckiego; www.gift.travel

Co zrobić aby wziąć udział w wyjeździe:

Przesłać wypełnioną DEKLARACJĘ UCZESTNICTWA na adres: ania@podrozebezgranic.pl do 30 lipca 2023.
Deklarację można pobrać tu: DEKLARACJA UCZESTNIKA OzN / DEKLARACJA ASYSTENTA
 

Poczekać na mailowe lub smsowe potwierdzenie uczestnictwa do dnia 2 sierpnia 2023. (informacja zostanie przesłana w godzinach wieczornych)

W przypadku potwierdzenia uczestnictwa, uiścić opłatę za wyjazd na numer konta Fundacji: mBank: 96 1140 2017 0000 4702 1297 1748

Wpłata w dwóch ratach:

  1. 2000,00 zł (wyłącznie osoby z niepełnosprawnościami) do 11 sierpnia 2023.
  2. pozostałe 500,00 zł + koszt biletów lotniczych do 31 sierpnia 2023

(koszt biletów lotniczych podamy ok. 20 sierpnia 2023 już po ich zakupie)

W przypadku rezygnacji z wyjazdu koszt wpłat zostanie zwrócony wyłącznie w przypadku potwierdzenia uczwstnictwa przez kolejną osobę z listy rezerwowej. Ewentualny zwrot zostanie pomniejszony o koszt biletów lotniczych, które nie podlegają zwrotowi.

Tytułu przelewu: Imię i nazwisko Gruzja bez Granic 2023

W przypadku braku wpłaty w określonym terminie na wyjazd zakwalifikowana zostanie osoba z listy rezerwowej.

Podejmując decyzję o zakwalifikowaniu uczestnika do grupy będziemy kierować się tym, aby grupa była maksymalnie zmotywowana oraz zróżnicowana pod kątem płci, wieku, niepełnosprawności, czy doświadczenia podróżniczego.

Fundacja Podróże bez Granic zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu z przyczyn od niej niezależnych takich, jak: zdarzenia losowe, działanie siły wyższej, brak wymaganego minimum uczestników.

Czekamy na Wasze zgłoszenia smiley