MENU ↓
powróć na start

Z ogromną dumą infomujemy, iż nasza Fundacja została laureatem XIX edycji konkursu Gdynia bez Barier. Gala wręczenia nagród odbyła się 21 maja w Teatrze Muzycznym w Gdyni. 

"Wyróżniają się wrażliwością na potrzeby innych, motywują do działania i przełamują stereotypy związane z postrzeganiem osób niepełnosprawnych.To osoby, instytucje i organizacje działające na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych i likwidacji różnorodnych barier związanych z niepełnosprawnościami. Zwycięzcy otrzymali medale i wyróżnienia podczas uroczystej gali".

Pełna lista laureatów: 

  • Fundacja „Podróże bez granic” – za stworzenie możliwości realizacji marzeń, pasji i motywowanie osób z niepełnosprawnością do zdobywania świata.
  • Urszula Kubicka-Formeli, prezes Fundacji „Niebieski Szlak” – za zaangażowanie i podnoszenie wiedzy o potrzebach i funkcjonowaniu osób ze spektrum autyzmu, a także za wspieranie opiekunów osób z autyzmem w ich codziennych zmaganiach o niezależne i godne życie swoich podopiecznych. 
  • Państwo Elżbieta i Marek Biernaccy – za mądrą miłość rodzicielską, która pokonuje wszelkie ograniczenia i bariery w walce o pełne radości życie córki Julii.
  • Teatr Społeczny Biuro Rzeczy Osobistych – za wieloletnią działalność artystyczną i udowodnienie, że można dokonywać rzeczy wielkich i pięknych pomimo pozornych ograniczeń.

Wyróżnienia przyznano: 

  • Ewie Dygaszewicz, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła Miejskiego w Gdyni – za działalność na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnością poprzez edukację i prowadzenie z pasją warsztatów z zakresu zdrowego odżywiania.
  • Pomorskiemu Festiwalowi Małych Form Artystycznych „Nasz Dom – Nasze Życie”, który poprzez działania artystyczne pokazuje, że potrzeba bliskości, miłości i akceptacji, tak jak i nadzieja, są potrzebne w każdym momencie życia człowieka.
  • Beacie Szewczyk –  za wrażliwość, entuzjazm i zaangażowanie we wszelkich przedsięwzięciach, gdzie potrzebne są pomoc, wsparcie i nadzieja.

Gdynia "Gdynia bez Barier" ma na celu wyróżnienie wszystkich instytucji, organizacji i osób prywatnych - autorów pomysłów i udogodnień, pomagających przełamać stereotypy związane z postrzeganiem osób niepełnosprawnych. W konkursie nagradzane są inicjatywy przyczyniające się do likwidacji barier architektonicznych, komunikacyjnych i społecznych, utrudniających życie osobom niepełnosprawnym. 

Informacja Miasta Gdyni: LINK
Galeria zdjęć portalu niepełnosprawni.pl: LINK