MENU ↓
powróć na start

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił z kajakowym wiosłem w ręku lub jesteś fanem poznawania wodnych tras, popłyń z nami! Wybierzemy się w nowe dla nas miejsce. W tym roku naszą kajakową bazą wypadową będzie Łupawsko. Będzie też nowa przepiękna okolica z malowniczym jeziorem i pomostem tuż przy bazie kajakowej.  (zobacz na mapie). Mimo nowego miejsca pozostajemy wierni dawnym, sprawdzonym rozwiązaniom, dlatego naszymi przewodnikami kajakowymi niezmiennie będą najlepsi z najlepszych, czyli ekipa instruktorska ekajaki.pl

Wspólną wyprawę rozpoczniemy 11 maja 2023 spotkaniem na dworcu GDYNIA GŁÓWNA skąd grupą ruszymy pociągiem do Lęborka. Dalej samochodami dojedziemy do Ośrodka Wypoczynkowego WRZOS, w którym będziemy nocować.

Nocujemy w drewnianych, dogrzewanych domkach. Domki nie są w żaden sposób dostosowane i nie posiadają żadnych udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. 
Będzie nieco spartańsko; za to na pewno z ogromem pozytywnej energii.


Trasa spływu kajakowego będzie niespodzianką również dla ekipy organizacyjnej fundacji. Pozostawiamy to zawodowcom, profesjonalnym instruktorom kajakarstwa. Mimo niewiadomej gwarantujemy, że nie będzie nudy! 

Termin: 11 maja (czwartek) - 14 maja (niedziela) 2023
Spotykamy się na dworcu GDYNIA GŁÓWNA o 17:30. 

Powrót do domu: do DWORCA GDYNIA GŁÓWNA wrócimy razem około 14 – tej. Z Gdyni Głównej uczestnicy wracają do domów indywidualnie.

Jeśli wolisz możesz dojechać pociągiem na 19:00 bezpośrednio do Lęborka. 
Osoby które wolą dojechać własnym samochodem zapraszamy bezpośrednio do Ośrodka Wypoczynkowego WRZOS . Na miejscu widzimy się o 20:00 (Jeśli jedziesz własnym samochodem lub pociągiem do Lęborka skontaktuj się nami i daj nam o tym znać.)

Grupa: ok. 18-22 osób, w tym asystenci i przedstawiciele Fundacji Podróże bez Granic.

Koszt wyjazdu: to 350 zł, opłata dotyczy tylko osób z niepełnosprawnością. Asystenci osób z niepełnosprawnością nie ponoszą kosztów udziału w wyjeździe. 

Decyzja o zakwalifikowaniu na wyjazd asystenta będzie podejmowana przez zespół fundacji indywidualnie po rozpatrzeniu potrzeb każdej ze zgłoszonych osób z niepełnosprawnością.
Zadaniem każdego zakwalifikowanego asystenta będzie wspieranie całej grupy uczestników. Tworzymy drużynę i wszyscy wzajemnie sobie pomagamy. Każdy każdemu na tyle na ile potrafi i może.


Koszt wyjazdu obejmuje: 

    • noclegi: w drewnianych, dogrzewanych domkach,
    • wyżywienie (śniadania, suchy prowiant na spływ, obiadokolacje), 
    • opiekę instruktorów kajakarstwa,
    • sprzęt kajakarski,
    • zabezpieczenie samochodowe wyjazdu,
    •  transport do miejsca zakwaterowania i startu spływu,
    • opieka ekipy Fundacji Podróże bez Granic, 
    • pełne ubezpieczenie każdego z uczestników (KL, NNW,  OC)
    • opieka formalna GIFT Centrum Podróży – licencjonowanego organizatora turystyki wpisanego do rejestru organizatorów turystyki woj. mazowieckiego: www.gift.travel


Co należy zrobić aby pojechać?

Wypełnić deklarację uczestnictwa i przesłać ją do 26.04.2023 na adres: ania@podrozebezgranic.pl 
DEKLARACJA DO POBRANIA – TUTAJ (Składa się z dwóch części: pierwsza osoby z niepełnosprawności (wypełniasz ją jeśli jedziesz samodzielnie), druga asystenta (wypełniacie ją jeśli jedziecie wspólnie.)
Zaczekać na potwierdzenie uczestnictwa w wyjeździe drogą mailową w dniu 30.04.2023 w godzinach wieczornych
Uiścić wpłatę za wyjazd do dnia 5.05.2023 na konto Fundacji: Mbank: 96 1140 2017 0000 4702 1297 1748
Jeśli chcesz pojechać na wyjazd, ale termin wpłaty jest zbyt szybki abyś sprostał kosztom – daj nam znać – uzgodnimy termin wpłaty indywidualnie :-)
W przypadku braku wpłaty w podanym terminie na wyjazd zakwalifikowana zostanie osoba z listy rezerwowej.
W przypadku otrzymania większej liczby zgłoszeń niż miejsc Fundacja zastrzega sobie prawo wyselekcjonowania grupy najbardziej zmotywowanej i zróżnicowanej pod kątem wieku, płci, niepełnosprawności i podróżniczego doświadczenia.


Koniecznie zabierz ze sobą:

    • ciepłe, nieprzemakalne ubrania,
    • ręcznik kąpielowy,
    • strój kąpielowy,
    • rękawiczki rowerowe,
    • nakrycie głowy,
    • przeciwsłoneczny krem z filtrem.

Zapraszamy!