MENU ↓
powróć na start

20 czerwca odbyło się VIII już spotkanie podróżnicze realizowane w ramach projektu Mój żywioł: aktywność! w Bibliotece w CH Manhattan w Gdańsku. Tym razem podczas spotkania naszym gościem był Marek Czerski - doświadczony nurek i podróżnik pomimo niepełnosprawności.

Marek opowiedział nam o swoich doświadczeniach począwszy od wypadku, poprzez swoje życiowe wybory i podróżnicze marzenia. Zaczynał realizować je od udziału w wyjazdach zorganizowanych przez biura i Fundacje, a stopniowo zaczął podróżować samodzielnie, z rodziną, często bez dokłądnego planu i wielu rezerwacji. Podczas podróży Marek wielokrotnie oddawał sie swojej pasji do nurkowania, którą realizować zarówno w Egipcie, w Ameryce Południowej jak i Azji. Na licznych zdjęciach Marek pokazywał, ile wolności i swobody daje nurkowanie i zachęcał do tej aktywności, którą my, dzieki projektowi odkrywać będziemy mogli wkrótce w Helu w ramach wyjazdu NURKOWANIE bez Granic!

Dzięki swojej opowieści nasz gość udawadniał, iż niepełnosprawności nie przekreśla możliwości spełniania marzeń, a dzieki podróżom odkrywać możemy wciąż całkiem nowy świat i nowe możliwości. 

Druga część spotkania poświęcona była dyskusji na temat dalszych spotkań realizowanych w ramach projektu "Mój żywioł: aktywność!", które zgodnie z decyzją uczestników odbędą się we wrześniu (7.09.2017 w godzinach 17.00 - 19.00) i październiku w Gdyni, w Laboratorium Innowacji Społecznych. 

Choć do końca trwania projektu pozostały nam tylko dwa spotkania, zdecydowaliśmy, iż będą one kontynuowane także po jego zakończeniu. Spotykać będziemy się średnio raz w miesiącu w Laboratorium Innowacji Społecznych, a tematy spotkań będą ustalane wspólnie w gronie uczestników. Liczymy więc na waszą obecność i aktywność.

Do zobaczenia 7 września w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni. Szczegóły odnośnie spotkania już wkrótce!