MENU ↓
powróć na start

Specjalnie na potrzeby projektu Akcja: integracja!, 7 czerwca w Laboratorium Innowacji Społecznych zorganizowaliśmy niezwykle ciekawy wykład połączony z małą ucztą kulinarną. Zupełnie inną jednak niż znane wielu degustacje, ponieważ nikt nie zakończył jej bólem brzucha. Wszystko dzięki ogromnej wiedzy naszego gościa, specjalistki, która z wielką pasją i bez końca mogłaby opowiadać o zdrowym, a jednocześnie prostym odżywianiu się.

O tajnikach zmian nawyków żywieniowych (nie mylić z dietą czy odchudzaniem!) opowiadała nam Edyta Poniatowska - Zaremba – pedagog, dietetyk, której celem jest zintegrowanie środowiska osób zainteresowanych zmianami nawyków żywieniowych dzieci, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w zakresie najnowszych trendów żywieniowych dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się masę ciekawych rzeczy na temat odżywiania i tego co powoduje tycie, czy złe samopoczucie, które często wynika ze złego jedzenia, czy zbyt małej ilości pitej wody. Uczestnicząc w spontanicznej degustacji, wyłącznie zdrowych smakołyków mieliśmy okazję się przekonać, że zdrowo nie  tylko znaczy smacznie,, ale także nasza Pani ekspert na żywo dowiodła, że nic nie stoi na przeszkodzie, by było to jednocześnie przyjemnie dla oka (bo podobno w dużej mierze "jemy oczami",) a przy tym szybkie i proste. Po zakosztowaniu zaserwowanych smakołyków pod takim wnioskiem mogą się chyba podpisać wszyscy obecni.

Tak pożytecznej i przydatnej wiedzy nie mamy zamiaru zachować wyłącznie dla siebie. Już niedługo na tej stronie podzielimy się z Wami kilkoma najcenniejszymi wskazówkami. Bądźcie cierpliwi, a my od naszego eksperta postaramy się pozyskać kwintesencję tematu.

Jednocześnie pamiętajcie, że czerwiec to w "Akcji integracja!" miesiąc pełen kulinarnych niespodzianek. Już 28.06.2016 spotykamy się ponownie, tym razem na ognisku na Polance Redłowskiej!