MENU ↓
powróć na start

Poziom osiągnięć i sukcesów sportowych pierwszej z bohaterek spotkania "Akcji Integracja" robi wrażenie. Zatem z prztupem, ale w wymiarze z bardzo "ludzką twarzą" rozpoczeła Katarzyna Rogowiec polska para-olimpijka i multimedalistka w biegach narciarskich oraz biathlonie. Nie wątpliwie gwiazda polskiego sportu osób z niepełnosprawnością. Natomiast prywatnie niezwykle sympatyczna, otwarta, uśmiechnięta osoba bardzo zaangażowana w działalność społeczną.

Razem z Panią Katarzyną przebyliśmy drogę z małej rodzinnej miejscowości, w której w wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas prac polowych uległa urazowi skutkującemu utratą obu rąk, aż do najwyższego stopnia parpaolimpijskiego podjum osiągniętego 2 razy. Jak dowiedzieliśmy się z opowiadania bohaterki była to jednak długa droga wymagająca ogromnej pracy, konsekfencji, wytrwałości i determinacji. Jednak wytrwałośc i codzienna motywacja poza olimpijskim złotem przyniosła po drodze cały szereg sukcesów, zarówno sportowych jak "worek" medali w tym także tych najcenniejszych w biegowych i biathlonowych mistrzostwach świata, naukowych jak uzyskanie wyższego wykształcenie, a następnie dalszą edukację zakończoną dwoma tytułami na studiach podyplomowych, zawodowych zwieńczonych powołaniem do życia Fundacji Katarzyny Rogowiec "AVANTI"a także w życiu prywatnym.

Przy tak ogromnej ilości najróżnieszych życiowych doświadczeń w trakcie których w zasadzie każdego dnia trzeba sobie samemu i innym stale udowadniać, że się da rade nie trudno wyobrazić sobie jak wiele wyzwań musiała pokonać młda osoba by dojść na szczyt kariery sportowej, ale także do miejsca które można uznać szczytem kariery życiowej osoby zrealizowanej zawodowo i prywatnie, która podążała do celu pozostawiając bardzo z tyłu swoją niepełnosprawnoąść :)
Jest się zatem od kogo uczyć i kogo naśladować smiley Polecamy!

Następnie spotkaliśmy się z Magdaleną Biegańską, poruszającą się na wózku inwalidzkim aktywną fizycznie i jednocześnie społecznie,osobą, która opowiedziała nam o cotygodniowych działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnością realizowanych w ramach Gdyńskiego Poruszenia. Poznaliśmy szereg możliwości podjęcia aktywności sprortowej przez osoby z niepełnosprawnością ruchową głównie poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Podczas Gdyńskiego poruszenia którego zajęcia odbywają się głównie na terenie Gdyńskiego Centrum Sportu można uczestniczyć w zajęciach na siłowni, z pilatesu, fitnessu, jogi czy zumby. 

Możliwości zatem nie brakuje. Wystarczy tylko podjąć wyzwanie! Dlatego, ruszcie się w poruszeniu smiley Zachęcamy!