MENU ↓
powróć na start

Kolejne spotkanie podróżnicze  w ramach projeku „Dostojne srebro, żywe złoto – aktywni razem!” już za nami. Tym razem spotkaliśmy się 10 września, w bibliotece wojewódzkiej w CH Manhattan. 

Wielką przyjemnością było poznanie człowieka, który własnym przykładem udowadnia, że nie trzeba móc chodzić po ziemi, by „rozwinąć skrzydła” w powietrzu. Co jeszcze ważniejsze optymizmem nastroiło nas to, iż są rejony świata w których, sytuacja niepełnosprawności pilota nie budzi absolutnie żadnej sensacji. Przekonaliśmy się o tym dzięki opowieściom Jędrzeja Jaxa – Rożen, a był to dopiero początek III z cyklu inspiracyjno – motywacyjnych spotkań podróżniczych. 

Tylko trochę szkoda, że żyjemy w zakątku świata w którym jeszcze dość często połączenie słów niepełnosprawny – aktywny wywołuje wyraz głębokiego niedowierzania, a czasami wręcz szoku na twarzach wielu osób. Ale nie ma co się zżymać! Podróże bez Granic są właśnie po to, by zmieniać świadomość i „otwierać umysły” i wiemy, że damy radę i dzięki Wam damy radę!

Ale „wracając w POWIETRZE” nasze wspólne bujanie w obłokach tak bardzo spodobało się słuchaczom, że zamiast tradycyjnych trzech godzin spotkanie przeciągnęło się do niemal czterech. Do zadawania pytań zainspirował słuchaczy szczególnie drugi z bohaterów wieczoru Czesław Lakarewicz, który wyszedł bez szwanku z awaryjnego lądowania motolotnią na wodach Bałtyku, a przed uczestnikami czwartkowego spotkania odkrywał wiele podróżniczych zagadek i tajemniczych wątków. Zapewne dowiedzielibyśmy się jeszcze dużo, dużo więcej, gdyby czas zechciał nieco zwolnić i nie uciekać w tak szalonym tempie. Szkoda, bo było czego posłuchać! Jak twierdzi Pan Czesław na podróżniczym szlaku każdego z nas na każdym kroku jest niezliczona ilość niezwykłości, których nie przegapimy jedynie dzięki otwartości na świat i ludzi…

Po takiej lekcji nie sposób nie czekać na kolejne spotkanie podróżnicze które przed nami już 15 Października 2015 roku. Do zobaczenia w bibliotece Centrum Handlowego Manhattan (II piętro). Będziemy na Was czekać jak zwykle o 17:00. Ciekawe jaką inspiracją natchnie nas tym razem temat: „ZIEMIA”? Do zobaczenia!