MENU ↓
powróć na start

Nie zdążyliśmy się spostrzec, a drugie – motywacyjno inspiracyjne spotkanie podróżnicze już za nami. W piękny czwartkowy wieczór 23 lipca, publiczność licznie zgromadzona w Laboratorium Innowacji Społecznej Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego w Gdynia, kolejny raz przekonała się, że siła wielkiej pasji jest wręcz hipnotyzująca, a opowieści o pięknych miejscach i niezwykłych wyprawach można słuchać bez końca!

Chcesz poznać granice własnych możliwości? Wyrusz w góry! Chcesz przekonać się, że granice Twoich możliwości są znacznie dalej, niż się pierwotnie sądziłeś/aś, a pasja i determinacja są nieocenionym motorem działania? Dotrwaj na szlaku do końca. Tak zrealizujesz swą własną podróż bez granic.

Tymi słowami można podsumować wspomnienia i relacje Kuby Jakubczyka, Anny Dobkowskiej oraz Michała Kochańczyka trójki gości specjalnych górskiego spotkania podróżniczego realizowanego w ramach projektu: "Dostojne srebro, żywe złoto - aktywni razem!”

Można by powiedzieć, że skupieni i zafascynowani słuchacze mieli okazję poznać góry jakoby „od podszewki z perspektywy ogromnego doświadczenia naszych bohaterów będących himalaistami, alpinistami, taternikami, uczestnikami blisko stu wypraw wysokogórskich, a co najważniejsze nieprzerwanie bardzo aktywnymi osobami pomimo dojrzałego wieku, czy niepełnosprawności.

Snując swoje opowieści znawcy tematu zapoznali słuchaczy ze starą górską maksymą mówiącą, że góry stanowią tajemniczą przestrzeń o której nie można mówić, że się ją zdobywa to same góry same dopuszczają nas do siebie pozwalając bądź nie pozwalając się odkryć. Prawda ta wniosła w podróżnicze spotkanie aurę tajemnicy i respektu wobec potęgi gór!

Zachęceni niezwykle ciekawymi historiami już nie możemy się doczekać o czym usłyszymy podczas kolejnego spotkania poświęconego żywiołowi powietrza! Do zobaczenia już 10 września (czwartek) w Bibliotece Manhattan przy alei Grunwaldzkiej 82 w  Gdańsku.