Zdjecia z wyjazdu można obejrzeć w Galerii!

Niniejszym, oficjalnie, zapraszamy wszystkich chętnych na nasz kolejny Wyjazd Fundacyjny!  Tym razem jedziemy zdobywać Wilno, małą grupą 14 osób, w tym 9-10 osób z niepełnosprawnością. Termin wyjazdu to 15 – 20 kwietnia 2015, co oznacza, iż w Wilnie spędzimy pełne 4 dni intensywnego zwiedzania, podczas których odkryjemy wszystkie jego zakamarki, stworzymy zgraną grupę i będziemy przełamywać bariery w myśleniu na temat tego jak mogą zwiedzać i podróżować osoby z niepełnosprawnością.

Jaki jest program wyjazdu?

• 15.04 (środa) – wyjazd z Warszawy do Wilna autobusem o godzinie 15.00 (Polski Bus, stacja Warszawa Młociny – możliwość dogodnego i niedrogiego dojazdu z różnych miast Polski), dojazd do Wilna o północy, zakwaterowanie, nocleg.
  • 16.04 (czwartek) – czas na odespanie, śniadanie, I dzień zwiedzania z lokalnym przewodnikiem z językiem polskim, obiadokolacja, nocleg.
  • 17.04 (piątek) – śniadanie, II dzień zwiedzania z przewodnikiem, obiadokolacja, nocleg.
  • 18.04 (sobota) – śniadanie, wyjazd do Trok, zwiedzanie Trok, powrót do Wilna, obiadokolacja, nocleg.
  • 19.04. (niedziela) – śniadanie, dzień wolny: integracja, zakupy, zwiedzanie, odpoczynek. Obiadokolacja. Wyjazd do Warszawy na noc.
  • 20.04 (poniedziałek) – dojazd do Warszawy  o godzinie 7.50 (dojazd na stację Warszawa Młociny – dogodne połączenia do różnych miast Polski). Zakończenie wyjazdu.

Czego można się spodziewać?

• Tradycyjnie, zwiedzamy wszystko co jest w Wilnie do zwiedzenia i zobaczenia (i da się tam dotrzeć),
  • Poruszamy się po mieście na piechotę/ lokalnym transportem,
  • Odkrywanym wileńskie specjały kulinarne,
  • Tworzymy aktywny, zgrany zespół i „kumpelską” atmosferę!

Wyzwania?

• Mieszkamy w hotelu, gdzie niestety tylko 1 pokój dostosowany będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnością - pomimo długotrwałego poszukiwania, nie udało nam się znaleźć hotelu, który byłby w większym stopniu dostosowany (i dostępny cenowo) do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Prosimy o zaznaczenie w deklaracji potrzeby korzystania z takiego pokoju.

Misja!

• Jak podczas wszystkich dotychczasowych wyjazdów Fundacji, także i podczas tego wyjazdu zabieramy ze sobą niewielką liczbę asystentów, w związku z tym wszyscy uczestnicy (osoby z niepełnosprawnością i asystenci) będą musieli wspierać się, pomagać sobie i razem tworzyć grupę w której słowo „niemożliwe” nie istnieje.
  • Jak podczas wszystkich dotychczasowych wyjazdów Fundacji, obserwujemy miasto i tworzymy kolejny Poradnik Podróżnika opisujący Wilno pod kątem jego dostępności do osób o różnym rodzaju niepełnosprawności. Podczas wyjazdu każdy uczestnik spisywać będzie swoje spostrzeżenia, a po powrocie każdy prześle swoja relację z wyjazdu, która posłuży do kolejnej publikacji Poradnika Podróżnika Wilno – podobnej do stworzonych dotąd Poradników: Rzym, Dania i Praga: podrozebezgranic.pl

Koszt wyjazdu?

Koszt wyjazdu to 680 zł - dotyczy zarówno osoby z niepełnosprawnością jak i asystentów/ osób towarzyszących. W przypadku osób wymagających wsparcia asystenta we wszystkich czynnościach dnia codziennego istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie kosztów jego udziału przez Fundację Podróże bez Granic. Decyzje podejmowane są indywidualnie.

Koszt wyjazdu obejmuje:

• 4 noclegi w hotelu 3*,
  • przejazd autobusem Polski Bus na trasie Warszawa – Wilno – Warszawa,
  • wyżywienie na miejscu w postaci śniadań i obiadokolacji,
  • opieka licencjonowanego pilota wycieczek przez całą podróż,
  • opieka licencjonowanego przewodnika po Wilnie z językiem polskim,
  • wejścia do odwiedzanych atrakcji turystycznych,
  • transport lokalny (Wilno, Troki),
  • system słuchawkowy ułatwiający zwiedzanie  – VOX tour guide system: www.tourguidesystem.pl
  • opieka formalna GIFT Centrum Podróży – licencjonowanego organizatora turystyki wpisanego do rejestru organizatorów turystyki woj. mazowieckiego: www.gift.travel
  • pełne ubezpieczenie każdego z uczestników (KL, NNW,  OC).

Co należy zrobić aby pojechać?

• wypełnić deklarację uczestnictwa i przesłać ją do dnia 12 lutego na adres: podroze@podrozebezgranic.pl. Deklaracja do pobrania: DEKLARACJA asystenci osób z niepełnosprawnością zobowiązani są wypełnic CZĘŚĆ 2 Deklaracji.
  • Uiścić I ratę opłaty za wyjazd w wysokości 150 zł do dnia 23 lutego 2015.
  • Uiścić II ratę opłaty za wyjazd w wysokości 530 zł do dnia 23 marca 2015

W przypadku otrzymania większej liczby zgłoszeń niż miejsc, o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń oraz motywacja opisana w deklaracji uczestnictwa. Fundacja zastrzega sobie prawo wyselekcjonowania grupy najbardziej zmotywowanej i zróżnicowanej pod kątem wieku, płci, niepełnosprawności i podróżniczego doświadczenia. Ostateczna lista uczestników zostanie ogłoszona do dnia 17 lutego.

ZAPRASZAMY!
Fundacja Podróże bez Granic