Podróże bez Granic bez Landrowerów? To wręcz nie do wyobrażenia! Więc czego jeszcze w tym sezonie nie było? Wyprawy 4x4.
Będzie nowe miejsce, tym razem rejon Szczecinka i Bornego Sulinowa, a ekipa? To jasne że stara i sprawdzona wprost z Landkliniki.
Temat przewodni historyczno wojskowy, a w gratisie świetne towarzystwo i mnóstwo emocji

Termin wyjazdu: 7 września 2023 (czwartek) - 10 września 2023 (niedziela)

Grupa: około 20 osób, w tym ok. 13-14 osób z niepełnosprawnością, ok. 3-4 asystentów oraz przedstawiciele Fundacji Podróże bez Granic, a także ok. 10 osobowa załoga kierowców samochodów.

Zakwaterowanie: W ośrodku wczasowym w Bornem Sulinowie lub Szczecinku. Zakwaterowanie w koedukacyjnych kilkuosobowych pokojach. Pokoje z łazienkami i pościelą, standard turystyczny. Zarówno pokoje jak i łazienki nie posiadają standardów dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami.

Program wyjazdu:
    • Zwiedzanie Bornego Sulinowa,
    • zwiedzanie militarnych obiektów historycznych,
    • zwiedzanie militarnych obiektów Wału Pomorskiego,
    • Leśne trasy Off-road.

Czwartek 7.09.2023

• 19:00 zbiórka uczestników na dworcu PKP w Szczecinku.
    • Przejazd samochodami z dworca PKP do miejsca zakwaterowania.
    • Około 19:30 – 20:00 obiadokolacja i integracja

Piątek 8.09.2023 oraz sobota 9.09.2023

• Około 9:30 śniadanie
    • Około 10:30 wyjazd na zwiedzanie obiektów historycznych, wojskowych i obronnych oraz leśne trasa off – roadowa
    • Około 15:00 ciepły posiłek na trasie lub postój na spokojne zjedzenie suchego prowiantu
    • Około 19tej powrót i kolacja lub obiadokolacja,
    • wspólny wieczór na podzielenie się wrażeniami i wielogodzinne rozmowy

Niedziela 10.09.2023

• 9:00 śniadanie,
    • ok. 10:30 - wyjazd na dworzec PKP Szczecinek

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

PROSIMY O NIE REZERWOWANIE BILETÓW POWROTNYCH WCZEŚNIEJ NIŻ NA 11:00
Koszt wyjazdu? To 350  zł - dotyczy wyłącznie osoby z niepełnosprawnością.

Koszt wyjazdu obejmuje:

• 3 noclegi w pokojach wieloosobowych,
    • przejazd samochodami na trasie: PKP Szczecinek - do miejsce zakwaterowania i z powrotem,
    • wyżywienie na miejscu w postaci śniadań, obiadów lub suchego prowiantu na trasę, kolacji lub obiadokolacji,
    • uczestnictwo w atrakcjach przewidzianych w programie wyjazdu,
    • wsparcie załóg terenówek na trasach i na terenie miejsca zakwaterowania,
    • opiekę ekipy Fundacji Podróże bez Granic,
    • opiekę formalną GIFT Centrum Podróży – licencjonowanego organizatora turystyki wpisanego do rejestru organizatorów turystyki woj. mazowieckiego: www.gift.travel
    • pełne ubezpieczenie każdego z uczestników (KL, NNW,  OC).

Co należy zrobić aby pojechać?

Do 20 sierpnia 2023 wypełnić deklarację uczestnictwa dostępną TUTAJ  WERSJA PDF lub TUTAJ WERSJA DOC/WORD i przesłać ją na adres: ania@podrozebezgranic.pl. Asystenci osób z niepełnosprawnością zobowiązani są wypełnić CZĘŚĆ 2 Deklaracji.

Do 23 sierpnia 2023 w godzinach wieczornych, zaczekać na smsową lub mailową informację o wynikach rekrutacji.

Do 1 września 2023 uiścić opłatę w wysokości 350 zł na numer konta bankowego zawartego w deklaracji uczestnictwa. W przypadku braku wpłaty w podanym terminie na wyjazd zakwalifikowana zostanie osoba z listy rezerwowej.

W przypadku otrzymania większej liczby zgłoszeń niż miejsc, o uczestnictwie decydować będzie poziom motywacji opisany w deklaracji zgłoszeniowej.
Fundacja zastrzega sobie prawo wyselekcjonowania grupy najbardziej zmotywowanej i zróżnicowanej pod kątem wieku, płci, niepełnosprawności i podróżniczego doświadczenia.

Zapraszamy i czekamy na zgłoszenia,
Ekipa Podróży bez Granic