MENU ↓
powróć na start

WESTchnienia i poMRUki zimy

Zapraszamy do poznawania z nami przepięknych zakątków zachodniej Polski, w okolicznościach różnych pór roku, z perspektywy terenówki :)

Podróż za 1% :-) z Landklinika.pl i Weelchairtrip • 24 - 26.11.2017

Chętni na kolejny wyjazd? Zła pogoda nie sprzyja aktywności zatem skrzętnie korzystamy z każdej okazji do gromadzenia energii na zimowe miesiące. Gdzie szukać większej mocy jeśli nie pod maską Land-Rovera oraz u naszych niezłomnych wolontariuszy z Landklinika.pl? :)

PRZESTWORZA bez Granic! - relacja • 24-26.08.2017

W dniach 24-26 sierpnia 2017 odbył się nasz ostatni wyjazd aktywizujący w ramach projektu "Mój żywioł: aktywność!". Ostatni, ale też najbardziej ekstremalny bo poświęcony... SKOKOM ZE SPAOCHRONEM w tandemie. Dzięki otwartości Aeroklubu Gdańskiego w Pruszczu skok udało się oddać 20 osobom, w tym 19 osobom z niepełnosprawnością... emocje były ogromne!

NURKOWANIE bez Granic! - relacja • 6-9.07.2017

Pokonywanie barier i walka z ograniczeniami wymagają podejmowania wyzwań, dlatego nurkowanie które już za nami celowo nie odbywało się w modelowych warunkach ciepłych wód z przejrzystą, lazurową wodą. 6-7 lipca 2017 nurkowaliśmy w wodach Zatoki Puckiej! To kolejny wyjazd zrealizowany w ramach projektu "Mój żywioł:aktywność!" dzięki dofinansowaniu z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Otwarcie sezonu w kajakarskim stylu! - relacja • 20-23.04.2017

Start sezonu mieliśmy bez wątpienia z pompą! Wodną pompą ;-) W ramach projektu "Mój żywioł: aktywność!" dzięki finansowaniu z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w dniach 20-23 kwietnia 2017 spływaliśmy kajakami i jednocześnie pływaliśmy wewnątrz kajaków ;-)

Biały żywioł na MONO-SKI - relacja • 9-12.03.2017

W dniach 9-12 marca odbył się nasz pierwszy narciarski wyjazd - "Biały żywioł na MONO-SKI". W wyjeździe wzięło udział 10 osób z niepełnosprawnością, które odkrywać mogły nie tylko tajniki jazdy na dostosowanych do potrzeb osób poruszających się na wózkach Mono-Ski, ale także spróbować jazdy na handbike'ach.

WESTchnienie jesieni, czyli terenowa wyprawa w Land żywiole :) - relacja • 8-11.09.2016

Wrzesień to tradycyjnie czas powrotów. Do pracy, do szkoły, a zatem my trochę przekornie postanowiliśmy zaproponować wyjazd, który z energetyzował nas na cały rok pracy, nauki, aktywności i wyzwań. Wyjazd został zrealizowany w dniach 8-11.09, i wzięło w nim udział 23 osoby, w tym aż 20 uczestników z niepełnosprawnością. Zapraszamy do lektury wrażeń zdobytych w pięknych okolicach województw Lubuskiego i Dolnośląskiego.

Rowerowo-odlotowo! - relacja • 14-17.07.2016

W dniach 14-17 lipca odbył się kolejny wyjazd Fundacji pod nazwą "Rowerowo-odlotowo", w którym wzięło udział 26 osób, w tym 20 osób z niepełnosprawnością. Podczas wyjazdu odkrywaliśmy uroki Elbląga z siodełka rowerów oraz pokładu szybowca!

II Regaty Podróży bez Granic - relacja! • 2-5.06.2016

W dniach 2-5 czerwca odbył się kolejny wyjazd Fundacji Podróże bez Granic - II Regaty Podróży bez Granic! Sportowa rywalizacja to jak się okazało żywioł wielu pasjonatów aktywnego wypoczynku z których składała się grupa 23 uczestników, w tym 21 uczestników z niepełnosprawnością!

Wiosna bez Granic - Ptaszyska 2016 • 15 – 17 kwietnia 2016

Pomruk lub jak kto woli klekot silników (w końcu impreza była realizowana pod hasłem Ptaszyska 2016), masa ludzi chętnych do pomocy, dużo błota i jeszcze więcej radości! To wszystko w ramach pierwszej w tym roku wyprawy - offroadowego odkrywania mokradeł, w której wzięła udział 20-osobowa grupa Fundacji w towarzystwie niezliczonej grupy kierowców, ich rodzin i przyjaciół z landliklinika.pl.

Szkolenie i Regaty Żeglarskie • 27-30.08.2015

relacja
Garść pięknych wspomnień z morskiej przygody, czyli drugie spotkanie terenowe w ramach projektu "Dostojne srebro, żywe złoto - aktywni razem!" - czytajcie i wspominajcie z nami! Wyjazd odbył się w dniach 27-30.08 w Rewie i wzięły w nim udział 24 osoby, w tym osoby starsze, z niepełnosprawnoscią i asystenci. W trakcie pływania opiekował się nami Janusz z YK Rewa oraz cały tabun najlepszych na świecie instruktorów-wolontariuszy:)

Spływ kajakowy "Kajaki bez Granic" - relacja • 18-21.06.2015

Zapraszamy do lektury relacji i wrażeń ze spływu kajakowego "Kajaki bez Granic" organizowanego w ramach projektu "Dostojne srebro, żywe złoto - aktywni razem!" Dziękujemy wszystkim uczestnikom i wolontariusze za atmosferę i zaangażowanie!

Żeglujemy bez Granic

- Rejs s/y Zawiszą Czarnym
Wiosną 2015, dzięki uprzejmości Marty Mińko - Atroszko, która przekazała voucher na rejs na rzecz Fundacji, a także Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP, która udostępniła drugie miejsce na rejsie dla asystenta, zrealizowaliśmy konkurs, dzięki któremu osoba z niepełnosprawnością mogła wziąć udział w pełnomorskiej wyprawie żaglowcem s/y Zawisza Czarny w terminie 10-20 sierpnia 2015 na trasie Bergen - Edynburg. Zwyciężczynią konkursu została Mariola Kowacka z Rybnika.

Wilno bez Granic • 15 - 20 kwietnia 2015

Wyprawa Wilno bez Granic już za nami... w Wilnie męczył nasz deszcz i zimno, ale mimo to udało nam się odkryć miasto i stworzyć cudowną atmosferę. W wyprawie wzięło udział w sumie 14 osób w tym 9 osób z niepełnosprawnością. Na wiosnę przyszłego roku zamierzamy zmierzyć się z Wilnem po raz drugi zabierając wszystkich tych, którzy nie załapali się na tegoroczną edycję. Jeśli byłbyś/ byłabyś chętna aby do nas dołączyć - napisz maila na: podroze@podrozebezgranic.pl!

Wiosenny start z wielką mocą (mechaniczną)! • 3 - 6 kwietnia 2014

Z wypiekami na twarzach z emocji, uśmiechami od ucha do ucha, wiatrem we włosach i piachem zakończyliśmy naszą kolejną landrowerową wyprawę, równie udaną, choć jednak zupełnie inną... Tym razem w wyjeździe wzięło udział 20 osób z niepełnosprawnością, tylko 3 asystentów i cała grupa naszych dzielnych kierowców z forum landklinika.pl!

Trójmiejska Parada Mikołajów • 15 grudnia 2013

15.12.2013, do kolorowego orszaku akcji "Mikołaje Trójmiasto 2013" włączyło się ponad tysiąc osób! Zebrane podczas wydarzenia środki przekazane zostały na dofinansowanie 4 szczytnych celów: posiłków dla dzieci, procesu leczenia Pawła Dobrowolskiego, działalności Gdyńskiego Hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań”, a także wyjazdu integracyjno–sportowego dedykowanego osobom z niepełnosprawnością!

Praga bez Granic • 30 października-4 listopada 2013

30 października o godzinie 20 rozpoczęliśmy niezapomnianą wyprawę do Pragi zorganizowaną przez Fundacje Podróże bez Granic. Miejscem spotkania całej ekipy był Dworzec Centralny w Warszawie skąd wyjechaliśmy pociągiem podbić Pragę. Czy się udało przeczytajcie i oceńcie sami!!!

Dzień Uśmiechu • 28 września 2013

dla osób z niepełnosprawnością
Pierwszy w Polsce dzień z adrenaliną dla osób z niepełnosprawnością połączony z piknikiem rodzinnym, mimo zmiennej, deszczowej pogody odbył się 28 września 2013 w Adventure Park Gdynia Kolibki - emocji nie brakowało...

Leśne podchody • 13-15 września 2013

dla zaznania puszczańskiej przygody!
Samochodowa wyprawa 21 osób, w tym 13 osób z niepełnosprawnością w Bory Tucholskie, dzięki której otworzyliśmy niedostępne dla osób z niepełnosprawnością tereny leśne, ale także zaznaliśmy nieco adrenaliny...

Kajaki bez granic • 21-23 czerwca 2013

Pełnosprawni Kajakarze to pierwsza sportowa wyprawa Fundacji, w której wzieło udział 10 z niepełnosprawnością i 10 asystentów, ratowników oraz wykwalifikowany przewodników. Podczas wyprawy spływaliśmy szlakiem Wdy i Trzebiody, udawadniając iż kajakarstwo jest sportem dostępnym, sprzyja integracji i jest świetną formą rehabilitacji, a także często jedyną okazją do swobodnego i bezpiecznego obcowania z wodą.

Dania bez granic • 1-8 czerwca 2013

Wyprawa 11 osób z niepełnosprawnością, 5 asystentów i coacha do Danii, której celem poza zwiedzaniem było stworzenie podobnego do Rzymskiego przewodnika po Kopenhadze. Podczas podróży sprawdzaliśmy także walory mieszkania w domu (zamiast hotelu), wspólnego gotowania, pomimo związanych z tym wyzwań, a także sesji coachingowych, które pomogły grupie w odkrywaniu własnego potencjału i możliwości...

Rzym bez Granic 2012 • 12-17 listopada 2012

Projekt „Rzym bez Granic” to wyprawa 18 osób w tym 12 z niepełnosprawnością i 6 asystentów, której celem było zwiedzanie miasta i weryfikowanie jego dostępności do potrzeb osób o różnym rodzaju niepełnosprawności, a następnie stworzenie przewodnika, który służył będzie kolejnym zwiedzającym. Pełną relację i przewodnik można pobrać ze strony: podrozebezgranic.pl/rzym-bez-granic-pobierz-przewodnik/

Granicami bez Granic / Z Prądem pod prąd

wyprawy Artura Labuddy
W 2009 i 2012 roku Artur realizował swoje pasje poprzez dwie niesamowite wyprawy – samodzielny przejazd quadem dookoła Polski, wzdłuż samych granic, oraz pięćdziesięcio-dniowy spływ kajakiem przez siedem rzek – San, Wisłę, Brdę, Kanał Bydgoski, Noteć, Wartę i Odrę.