MENU ↓
powróć na start

21 września 2019 roku razem z fundacją Dom Marzeń z Gdyni i Centrum Integracja w Gdyni w ramach projektu "My samodzielni" odbył się kolejny, po tegorocznym wiosennym spływie kajakowym, wspólny event. Tym razem była to gra Miejska realizowana w centrum Gdyni. Głównym celem była integracja podopiecznych obu fundacji, a przy okazji zachęta do samodzielnego odkrywania gdyńskich atrakcji.

Uczestnicy byli podzieleni na 2 drużyny: drużyna "Wyciąg" i druga drużyna "bez nazwy", a wśród nich byli podopieczni Domu Marzeń i ich opiekunowie, a także osoby z niepełnosprawnościami, członkowie i wolontariusze ekipy Fundacji Podróże bez Granic. Zasada była taka, by główną siłą aktywną byli podopieczni, a wolontariusze mieli tylko pomagać im w miarę potrzeby. Zadań było kilkanaście, wszystkie wiązały się ze znanymi miejscami w centrum Gdyni.

Każda z drużyn obrała inną strategię. Jedni postawili na zaliczenie jak największej liczby zadań, drudzy na te zadania, które były wyżej punktowane. Kolejność ich wykonywania była dowolna. Wyposażone w mapy i zestawy zadań drużyny zaliczyły m.in.: odnalezienie największego jachtu w marinie, wypatrywanie Półwyspu Helskiego z wieży widokowej, zliczenie wszystkich skrytek w największym chyba paczkomacie świata przy Batorym, fotka na czerwonych schodach Gdyńskiej Szkoły Filmowej (a jako, że trafiliśmy na ostatni dzień Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych dodatkowo były też fotki na ściance), zdobycie pieczątki w Muzeum Marynarki Wojennej, wizyta na Darze Pomorza, wybór najładniejszej tablicy upamiętniającej statek na gdyńskim nabrzeżu. No i ostatnie obowiązkowe i nienajlżejsze zadanie – konsumpcja zakupionych samodzielnie pączków w kultowym gdyńskim Pączusiu!

W grze liczył się spryt, spostrzegawczość, zorganizowanie, no i dobry humor. Jak się okazało zaliczenie wszystkich najważniejszych atrakcji Gdyni w ciągu 2 godzin nie jest takie proste. Na szczęście pogoda dopisała, więc spacer okazał sie przyjemny.

Na na spotkaniu podsumowującym grę, które odbyło się w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych, 13 listopada jednogłośnie uzgodniono, iż pomysł gry miejskiej się spodobał i warto by go powtórzyć. Wspólnie obejrzeliśmy także zdjęcia, porównaliśmy punktację obu drużyn oraz rozdaliśmy uczestnikom drobne gadżety od naszych darczyńców: Szkoły Profi Lingua w Gdyni, Gdyni Sport i Gdyni Pozarządowej.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i wspólne odkrywanie Gdyni, a Gdyńskiej Fundacji "Dom Marzeń" za cudowną współpracę! 

 

 

Więcej o projekcie "My samodzielni" realizowanym przez Gdyńską Fundację "Dom Marzeń" można przeczytać tu: http://dommarzen.org.pl/co-robimy/