19 lipca, tradycyjnie, o 17.00 rozpoczęliśmy kolejne spotkanie w ramach projektu Akcja: integracja! Tym razem odwiedziała nas niezwykle pozytywna i pełna pasji prelegentka Iza Sopalska - Rybak.

Iza opowiedziała nam o swoich podróżach w kierunku Nord Capu, o długich jazdach ukochanym samochodem, o spaniu w nim, a przede wszystkim o weryfikowaniu napotkanych po drodze rozwiazań ułątwiajacych podróżowanie osób z niepełnosprawnością, które pokazuje na portalu Kulawa Wyprawa aby mogły być wdrażane też w Polsce. Obok Kulawej Wyprawy, Iza prowadzi bowiem bloga Kulawa Warszawa poprzez który walczy o zwiększanie dostępności swojego miasta dla osób z niepełnosprawnością. Jej interwencje oraz zgłaszanie miastu barier obserwować można w mieście realną zmianę otoczenia, ale także zmianę w świadomości urzędników i mieszkańców na temat potrzeb osób z niepełnosprawnością w codziennym poruszaniu się.

O sobie mówi tak:

"Moja praca jest moją pasją. Zawsze chciałam robić to co kocham i udało mi się. Jestem autorką projektu Kulawa Warszawa, który polega na zwiększeniu świadomości na temat niepełnoprawności, barier architektonicznych i udogodnień dla osób przede wszystkim z niepełnosprawnością ruchową. Współpracując z Fundacją Polska Bez Barier między innymi prowadzę szkolenia dla pracowników różnych instytucji i organizacji. Jestem częstą uczestniczką różnych komisji i spotkań w Warszawie, które pomagają zmienić moje miasto w lepsze miejsce do życia dla wszystkich. Cały swój grafik układam jednak pod treningi i turnieje rugby na wózkach. Sport, z którego zrezygnowałam na parę lat wrócił z wielkim hukiem. Gram w Warszawskiej Drużynie Rugby na Wózkach Four Kings, która zdobywa wiele nagród, a także udało mi sie zdobyć kilka nagród indywidualnych. W wolnym czasie (którego jest niewiele) pozuję do zdjęć."

Spotkanie było naprawdę inspirujące i przepełnione pozytywnym podejściem prelegentki. Dziękujemy i już zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Akcja:integracja!, które poświęcone będzie tym razem pasji fotografii!

Do zobaczenia!