Sportowe spotkanie już za nami, ale czy można je nazwać spotkaniem? Raczej był to poprostu trening sportowy. Wszystko widać na zdjęciach.
Piotr Małek czynny zawodnik handbike oraz działalność Stowarzyszenia VeloAktiv uruchomiły widownię i nie dało się zastosować wymówek, że zła pogoda, że o 17ej jesienią jest ciemno. Trenażer, który mieliśmy do dyspozycji w żaden sposób nie pozwolił na wymówki. Każdy obecny spróbował swoich sił w kręceniu na handbiku. Potrzeba siły i kondycji to bezdyskusyjne, ale okazało się, że przy odrobinie determinacji i odpowiednim dopasowaniu sprzętu jest to sport niemal dla każdego i stopień ani rodzaj niepełnosprawności niczego nie determinuje.

Trening musi być systematyczny i przeprowadzony zgodnie z planem treningowym. Bez tego nie ma szans na odnoszenie sukcesów, o czym najlepiej wie nasz gość, który w ciągu 4 sezonów startów zdobył worek medali i to w dosłownym sensie! Jeśli jednak kocha się to co się robi działa się z pasji i przekonania, a nie z przymusu. Piotr opowiedział nam o swojej drodze do sukcesów, która wcale nie była łatwa.

Dowiedzieliśmy się również jak ważna jest dobra ekipa, czyli Stowarzyszenie VeloAktiv. Koledzy któży wspierają, motywują i dopingują i z którymi można rywalizować. Zaplecze w postaci drużyny, również od strony wsparcia organizacyjnego to jeden z filarów osiągania najlepszych wyników.

Chodzi jednak nie tylko o sukcesy, ale o wiele innych aspektów społecznych. Posłuchaliśmy o motywacji i o samorozwoju osiąganym przez trening i wyczynowy sport, ale też o przyjemności rekreacyjnej jazdy po pięknych terenach z aparatem w ręku. O spacerowych trasach pokonywanych dla czystej przyjemności jazdy smiley

A że port osób z niepełnosprawnościami nie jedno ma imię rozmawialiśmy też o monoski. Warunki pogodowe puki, co nie pozwalają poszusować, ale spokojnie jeszcze wszystko przed nami smiley

Były też wspominki z szermierczej planszy oraz przyjrzenie się tematowi  wakeboard, czyli odmianie sportu wodnego, ślizgi na desce.

Nawet jeśli chcielibyśmy pozostć w błogim bezruchu pasja i zaangażowanie Piotra porywały ducha!

Projekt spotkań współfinansowany jest w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.