MENU ↓
powróć na start

5-te urodziny Fundacji! • 7.12.2017

Tak, tak, istniejemy już 5 lat, a więc czas na świętowanie - zapraszamy wszystkich na obchody naszych 5 urodzin i wspólne wspominanie tego co się przez ten czas wydarzyło. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia o godzinie 17.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych (PPNT Gdynia). Wstęp wolny!

Podróż za 1% :-) z Landklinika.pl i Weelchairtrip • 24 - 26.11.2017

Chętni na kolejny wyjazd? Zła pogoda nie sprzyja aktywności zatem skrzętnie korzystamy z każdej okazji do gromadzenia energii na zimowe miesiące. Gdzie szukać większej mocy jeśli nie pod maską Land-Rovera oraz u naszych niezłomnych wolontariuszy z Landklinika.pl? :)

Akcja: integracja - spotkanie integracyjne! • 16.11.2017

Serdecznie zapraszamy na spotkanie integracyjne do Laboratorium Innowacji Społecznych, które odbędzie się w dniu 16 listopada, w godzinach 17-19! Tym razem, zgodnie z decyzją grupy, tematem będą plotki i ploteczki, rozmowy i poznawanie się przy kawie, herbacie i ciastkach. Zapraszamy!

Mój żywioł: aktywność! • 2.05.2016-30.10.2017

Mój żywioł: aktywność! czyli cykl inspirujących spotkań integracyjnych oraz aktywizujących wyjazdów terenowych - projekt Fundacji mający na celu aktywizację osób z niepełnosprawnościami poprzez organizację inspirujących spotkań i aktywnych wyjazdów weekendowych z adrenaliną realizowany w okresie 05.2016 - 10.2017 dzięki współfinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Akcja: Integracja • 12.2015 - 12.2016

czyli cykl inspirujących spotkań w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni
W roku 2016, dzięki dofinansowaniu ze środków miasta Gdyni, zrealizowaliśmy cykl spotkań dedykowanych osobom z niepełnosprawnością w ramach projektu Akcja: integracja! w Laboratorium Innowacji Społecznych PPNT Gdynia. Celem spotkań była przede wszystkim integracja i aktywizacja środowiska osób z niepełnosprawnością z Gdyni czyli po prostu poznawasię się i ciekawe spędzanie czasu przy różnego rodzaju, warsztatach, prelekcjach i wykładach. Co ważne, o tym jakie tematy warsztatów zostały zrealizowane decydowali sami uczestnicy. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami ze zrealizowanych spotkań! :)

Nie-pełnosprawne więzi • 07-12.2016

Projekt Nie-pełnosprawne więzi to projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji realizowany przez Centrum Integracja Gdynia w partnerstwie z Fundacją Podróże bez Granic. Projekt jest finansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Urzędu Miasta Gdyni w ramach konkursu zacieśniania więzi pomiędzy osobami niepełnosprawnymi a członkami rodzin.

Wiosna bez Granic - Ptaszyska 2016 • 15 – 17 kwietnia 2016

Pomruk lub jak kto woli klekot silników (w końcu impreza była realizowana pod hasłem Ptaszyska 2016), masa ludzi chętnych do pomocy, dużo błota i jeszcze więcej radości! To wszystko w ramach pierwszej w tym roku wyprawy - offroadowego odkrywania mokradeł, w której wzięła udział 20-osobowa grupa Fundacji w towarzystwie niezliczonej grupy kierowców, ich rodzin i przyjaciół z landliklinika.pl.

Witomino bez Granic • 10-12.2015

W okresie 8.10 - 31.12.2015 Fundacja Podróże bez Granic zrealizowała dwa projekty "Witomino bez Granic - obszar 1 oraz obszar 2" finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminę Miasta Gdynia. Celem projektu było zweryfikowanie dostępności gdyńskiej dzielnicy Witomino Radiostacja dla osób z niepełnosprawnością.

Dostojne srebro, żywe złoto – aktywni razem! • 05-11.2015

W okresie od maja do listopada 2015 roku realizowaliśmy projekt "Dostojne srebro, żywe złoto - aktywni razem!" skierowany do seniorów oraz osób z niepełnosprawnością, w ramach którego zostały zorganizowane 4 spotkania podróżnicze oraz 2 wyjazdy terenowe: Kajaki bez Granic oraz I Regaty Żeglarskie Podróży bez Granic! Projekt finansowany był w partnerstwie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014 – 2020 (ASOS) - Edycja 2015.

Żeglujemy bez Granic

- Rejs s/y Zawiszą Czarnym
Wiosną 2015, dzięki uprzejmości Marty Mińko - Atroszko, która przekazała voucher na rejs na rzecz Fundacji, a także Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP, która udostępniła drugie miejsce na rejsie dla asystenta, zrealizowaliśmy konkurs, dzięki któremu osoba z niepełnosprawnością mogła wziąć udział w pełnomorskiej wyprawie żaglowcem s/y Zawisza Czarny w terminie 10-20 sierpnia 2015 na trasie Bergen - Edynburg. Zwyciężczynią konkursu została Mariola Kowacka z Rybnika.

Wilno bez Granic • 15 - 20 kwietnia 2015

Wyprawa Wilno bez Granic już za nami... w Wilnie męczył nasz deszcz i zimno, ale mimo to udało nam się odkryć miasto i stworzyć cudowną atmosferę. W wyprawie wzięło udział w sumie 14 osób w tym 9 osób z niepełnosprawnością. Na wiosnę przyszłego roku zamierzamy zmierzyć się z Wilnem po raz drugi zabierając wszystkich tych, którzy nie załapali się na tegoroczną edycję. Jeśli byłbyś/ byłabyś chętna aby do nas dołączyć - napisz maila na: podroze@podrozebezgranic.pl!

Poradnik Dostępności SKM Trójmiasto

Poradnik Dostępności dla niepełnosprawnych użytkowników trójmiejskiej SKMki powstał w wyniku współpracy PKP Szybka Kolej Miejska podczas Trójmiejskiej Parady Mikołajów 2013. Na tej specjalnie powstałej stronie opisane jest dostosowane każdej ze stacji SKM między Gdynią i Gdańskiem Głównym do potrzeb osób o różnym rodzaju niepełnosprawności.

Wiosenny start z wielką mocą (mechaniczną)! • 3 - 6 kwietnia 2014

Z wypiekami na twarzach z emocji, uśmiechami od ucha do ucha, wiatrem we włosach i piachem zakończyliśmy naszą kolejną landrowerową wyprawę, równie udaną, choć jednak zupełnie inną... Tym razem w wyjeździe wzięło udział 20 osób z niepełnosprawnością, tylko 3 asystentów i cała grupa naszych dzielnych kierowców z forum landklinika.pl!

Trójmiejska Parada Mikołajów • 15 grudnia 2013

15.12.2013, do kolorowego orszaku akcji "Mikołaje Trójmiasto 2013" włączyło się ponad tysiąc osób! Zebrane podczas wydarzenia środki przekazane zostały na dofinansowanie 4 szczytnych celów: posiłków dla dzieci, procesu leczenia Pawła Dobrowolskiego, działalności Gdyńskiego Hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań”, a także wyjazdu integracyjno–sportowego dedykowanego osobom z niepełnosprawnością!

Praga bez Granic • 30 października-4 listopada 2013

30 października o godzinie 20 rozpoczęliśmy niezapomnianą wyprawę do Pragi zorganizowaną przez Fundacje Podróże bez Granic. Miejscem spotkania całej ekipy był Dworzec Centralny w Warszawie skąd wyjechaliśmy pociągiem podbić Pragę. Czy się udało przeczytajcie i oceńcie sami!!!

Dzień Uśmiechu • 28 września 2013

dla osób z niepełnosprawnością
Pierwszy w Polsce dzień z adrenaliną dla osób z niepełnosprawnością połączony z piknikiem rodzinnym, mimo zmiennej, deszczowej pogody odbył się 28 września 2013 w Adventure Park Gdynia Kolibki - emocji nie brakowało...

Leśne podchody • 13-15 września 2013

dla zaznania puszczańskiej przygody!
Samochodowa wyprawa 21 osób, w tym 13 osób z niepełnosprawnością w Bory Tucholskie, dzięki której otworzyliśmy niedostępne dla osób z niepełnosprawnością tereny leśne, ale także zaznaliśmy nieco adrenaliny...

Kajaki bez granic • 21-23 czerwca 2013

Pełnosprawni Kajakarze to pierwsza sportowa wyprawa Fundacji, w której wzieło udział 10 z niepełnosprawnością i 10 asystentów, ratowników oraz wykwalifikowany przewodników. Podczas wyprawy spływaliśmy szlakiem Wdy i Trzebiody, udawadniając iż kajakarstwo jest sportem dostępnym, sprzyja integracji i jest świetną formą rehabilitacji, a także często jedyną okazją do swobodnego i bezpiecznego obcowania z wodą.

Dania bez granic • 1-8 czerwca 2013

Wyprawa 11 osób z niepełnosprawnością, 5 asystentów i coacha do Danii, której celem poza zwiedzaniem było stworzenie podobnego do Rzymskiego przewodnika po Kopenhadze. Podczas podróży sprawdzaliśmy także walory mieszkania w domu (zamiast hotelu), wspólnego gotowania, pomimo związanych z tym wyzwań, a także sesji coachingowych, które pomogły grupie w odkrywaniu własnego potencjału i możliwości...

Rzym bez Granic 2012 • 12-17 listopada 2012

Projekt „Rzym bez Granic” to wyprawa 18 osób w tym 12 z niepełnosprawnością i 6 asystentów, której celem było zwiedzanie miasta i weryfikowanie jego dostępności do potrzeb osób o różnym rodzaju niepełnosprawności, a następnie stworzenie przewodnika, który służył będzie kolejnym zwiedzającym. Pełną relację i przewodnik można pobrać ze strony: podrozebezgranic.pl/rzym-bez-granic-pobierz-przewodnik/

Kilka słów o podróżach

wywiady Marzeny Pawlak
Rozmowy o podróżach Marzeny Pawlak, która zaangażowała się w propagowanie aktywności osób z niepełnosprawnością poprzez wywiady na tematy podróży, niepełnosprawności i nie tylko, z takimi osobami jak Monika Kuszyńska, Natasza Caban, Ryszard Rembiszewski, Damian Maliszewski, Jasiek Mela czy Janina Ochojska!

Portal turystyczny

dla osób z niepełnosprawnością i nie tylko… www.PodróżeBezGranic.pl
Wszystko zaczęło się od strony – portalu turystycznego dla osób z niepełnosprawnością, utworzonego 1 czerwca 2011, aby zbierać dostępne w różnych miejscach sieci informacje na temat podróżowania osób z niepełnosprawnością i informować, inspirować, sieciować i zachęcać do marzeń i odwagi, aby odbywać podróże, te dalsze i te bliższe…

Granicami bez Granic / Z Prądem pod prąd

wyprawy Artura Labuddy
W 2009 i 2012 roku Artur realizował swoje pasje poprzez dwie niesamowite wyprawy – samodzielny przejazd quadem dookoła Polski, wzdłuż samych granic, oraz pięćdziesięcio-dniowy spływ kajakiem przez siedem rzek – San, Wisłę, Brdę, Kanał Bydgoski, Noteć, Wartę i Odrę.